Każdego roku zostawiamy na stacjach paliw grube tysiące złotych. Czy podczas tankowania kierujesz się jednak patriotyzmem gospodarczym? Czy tankujesz w polskiej sieci stacji paliw? Warto zwracać uwagę na takie sprawy, by wspierać lokalną przedsiębiorczość.

Czasy, kiedy polski kapitał oznaczał gorszą jakość bezpowrotnie minęły. Dziś wysokie standardy obsługi, programy lojalnościowe, czy inne akcje marketingowe dla klientów są już standardem. Podobnie poziom zaopatrzenia sklepów czy jakość oferowanych paliw. Na lokalnych stacjach paliwa da się zauważyć dbałość o klienta i specyficzną atmosferę, która zachęca lokalnych mieszkańców do korzystania z usług danej stacji.

Jedną z polskich sieci stacji paliw, które mijamy często w pobliżu mniejszych miejscowości, jest Huzar. Stacje paliw tej sieci można spotkać w całym kraju, co oznacza, że ta Polska marka cieszy się dużym zaufaniem kierowców (mapę stacji sieci HUZAR znaleźć można na www.huzar.eu). Ich opinię potwierdzają też badania ekspertów – według raportu UOKiK, na stacjach należących do sieci HUZAR nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, a w corocznych badaniach paliwa na stacjach prowadzonych przez HUZAR wyniki jakościowe zawsze są pozytywne.

Coraz częściej słyszymy opinię, że gospodarka i kapitał mają narodowość. Dowodów pojawia się sporo – Niemcy czy Brytyjczycy chronią własne interesy ograniczając dostęp do własnych rynków obcemu kapitałowi, w zamian ekspansywnie traktując rynki innych krajów. Tankując na stacjach HUZAR wspierasz lokalną przedsiębiorczość – zamiast transferować pieniądze do anonimowych korporacji, pozwalasz rozwijać się lokalnej społeczności.

Czy warto wspierać polskich przedsiębiorców? Oczywiście, tym bardziej, że nie jest to pomoc bezinteresowna. W ślad za patriotyzmem lokalnym idzie wysoka jakość paliw i usług, dbałość o klienta i rozpoznawalna marka. Wspierać swoich czy obcy kapitał? Odpowiedź jest oczywista!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here