Star Motorcycles, marka, pod którą Yamaha sprzedaje swoje cruisery w USA, zaprezentowała nowy model – Star Bolt. Motocykl dostępny będzie już w tym roku, ale tylko za oceanem – w wersji standardowej i specjalnej Star Bolt R.

Stylistyka motocykla to ukłon w stronę customów. Zamiast wszechobecnego chromu i błyszczących farb Star Bolt prezentuje bardzo prosty bobberowy styl. Stwarza tym samym ogromne możliwości personalizacji.

Star Bolt napędzany jest chłodzoną powietrzem widlastą dwójką o pojemności 950 ccm z wtryskiem paliwa. Pięciobiegowa skrzynia przekazuje moc na tylne koło paskiem napędowym .

Akcenty takie jak przydymione szybki wskaźników, tarcze hamulcowe typu wave i tylne światła LED nadają motocyklowi nieco nowoczesności. Komponują się przy tym nieźle z rozwiązaniami klasycznymi – stalowymi błotnikami czy zbiornikiem paliwa nawiązującym do oferowanej w latach 70. znanej lini XS. Producent ma nadzieję zainteresować tym modelem nie tylko młodych klientów, ale także starszych odbiorców, szukających prostego, fajnego motocykla.

Specjalna wersja Star Bolt R różnić się będzie od podstawowej kilkoma detalami: innymi amortyzatorami, siodłem i malowaniem. Producent obiecuje duży wybór akcesoriów dla obu wersji modelu.

Cena motocykla to odpowiednio 7990 dolarów za model Bolt i 8290 dolarów za model Bolt R (około 25 tys. zł). Model podstawowy dostępny będzie u amerykańskich dealerów na początku kwietnia, wersja Star Bolt R – od lipca.

Star Bolt – film promocyjny

2 KOMENTARZE

  1. Tył tej yamahy jest żywcem zerżnięty z H-D Sportstera.
    W ogóle dużo jest tych podobieństw, ale wiadomo – nowy model ma konkurować ze Sportym więc niech im będzie.
    Ta Yamaha byłaby całkiem fajna gdyby nie ta koślawa rama…
    Co oni mają z tymi ramami? Jak nie dyndający niczym w komarze silnik Wirówki to koślawa rama Bolta…

  2. Zgadzam się z przedmówcą. Styl filmu trochę znajomy ( H-D). Aczkolwiek dopiero ten film ( może dlatego, że sam mam XVS ) podsunął mi pomysł aby zrobić coś podobnego o własnej “Gwiazdce”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here