Już dziś zaplanuj sobie wolne w 2021 roku, by przy jak najmniejszej liczbie dni wykorzystywanego urlopu móc przejechać swoim motocyklem jak największą liczbę kilometrów i dojechać jak najdalej od domu. 

Wielu miłośników podróży motocyklowych skarży się, że życie rodzinne i zawodowe nie pozwala im na realizację wycieczkowych planów, zwłaszcza tych związanych z kilkudniowymi wyjazdami. Podpowiadamy, więc co trzeba zrobić, by nie nadużywając tegorocznego urlopu, wygospodarować sobie czas na dłuższą chwilę w podróży.

113 okazji

Niestety tych dni w sezonie 2021 nie będzie za wiele i zapewne ten, kto pierwszy położy w pracy wniosek o urlop, otrzyma go. W 2021 roku mamy 113 dni wolnych od pracy. 13 z nich to święta ustawowo wolne. Nas oczywiście interesują tylko te dni, które przypadają w sezonie motocyklowym i dają nam, z uwagi na pogodę, możliwość wypoczynku w podróży.

Wiosennie. Święta Wielkiej Nocy

Jeżeli zapragniecie urwać się w wiosenne święta, to wiadomo – Wielka Sobota, Wielka Niedziela i Poniedziałek Wielkanocny należą do was, a wypadają w tym roku później niż w w 2020, bo 3 kwietnia – 5 kwietnia. Wystarczy tylko podjąć decyzję, czy przedłużamy, czy przyspieszamy sobie święta i zyskujemy 4 dni na wyjazd.

Tegoroczna majówka

Często pierwsza taka możliwość to popularna majówka, czyli świąteczne początki maja. Niestety w tym roku nie zdobędziemy tu za wielu dni na nasz cel. Święto Pracy, czyli 1 maja, wypada w sobotę. Podążając tym tropem 3 maja, Święto Konstytucji przypada na poniedziałek. Chcąc wygospodarować sobie w tym okresie czas na wypad motocyklowy będziemy musieli wziąć urlop w piątek 30 kwietnia. Dzięki temu ruchowi przedłużymy sobie weekend do 4 dni, a to już coś, gdy bierzemy pod uwagę dłuższą trasę.

A może czerwcówka?

Jeżeli nie wybieracie się na procesję po waszej parafii, a na motocyklową wycieczkę, to koniecznie zapiszcie sobie datę waszego wyjazdu – 2 czerwca 2021, po pracy. 3 czerwca to Boże Ciało, więc biorąc jeden dzień urlopu i doliczając weekend, mamy pełne 4 dni na nasz motocyklowy wyjazd.

W szczycie sezonu

15 sierpnia, czyli sezonowy szczyt, połączony z nadchodzącym lub kończącym się weekendem, często daje nam możliwości aktywnego skorzystania z wakacyjnego urlopu. Nie tym razem. Święto Wojska Polskiego lub jak kto woli Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny albo Święto Matki Boskiej Zielnej wypada nam w 2020 roku w niedzielę. Na pocieszenie napiszemy, że przyszłoroczne święto przypadnie na poniedziałek, co pozwoli nam na jakieś planowanie wydłużonego okresu wyjazdu w tym czasie.

Jesienną porą

Jeżeli zamierzacie odwiedzić groby swoich najbliższych na motocyklu, to zdarza się taka okazja, nawet na dojechanie do najdalszych zakątków Polski, czy nawet wschodnich terenów II RP. 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, wypada w tym roku w poniedziałek.

Gdyby pogoda była tak łaskawa, jak w mijającym 2020 roku, to korzystając z ostrego, jesiennego słońca, możemy postawić na listopad. 11 dzień tego miesiąca przypada w 2021 roku w czwartek, co daje najlepsze z możliwych rozwiązań. Wystarczy wziąć wolny piątek 12.11 i mamy do dyspozycji aż 4 dni na podróż. Jeżeli to by nie wystarczyło na realizację tego celu, zawsze możemy wykorzystać jeszcze urlop w poniedziałek 15-ego listopada. Dwa dni urlopu pozwolą nam wtedy na 5-dniowy wypad, podczas którego naprawdę można się zrelaksować .

Niezależnie dokąd planujecie swoje tegoroczne wyprawy, jak widzicie, kalendarz nie jest dla nas w tym roku zbyt hojny. Mając powyższe na uwadze warto być zapobiegliwym i wniosek urlopowy wypisać już dziś. A wracając po noworocznej przerwie do pracy położyć go w kadrach do zatwierdzenia. Jak to mówią, kto pierwszy ten lepszy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.