Yamaha Tenere 700 zawojowała rynek i nie sposób się z tym nie zgodzić. Dla tych, którzy nie byli do niej przekonani, a co gorsza, do jej właściwości jezdnych w terenie, mamy coś specjalnego – jeszcze bardziej terenowy zestaw do nowej T7 od Rally Raid!

Wiele osób zarzucało nowej Tenerze nie do końca dopracowane zawieszenie. Z tego powodu firma Rally Raid postanowiła w pierwszej kolejności skupić się na rozwiązaniu tego problemu, tworząc nowe, twardsze sprężyny do tylnego amortyzatora oraz wkłady, zmieniające prace przedniego zawieszenia. Ich koszt to odpowiednio £84 oraz £270. Jeżeli taki zabieg będzie niewystarczający, RR oferuje całkowicie nowe, przednie zawieszenie, dla bardziej precyzyjnego i kontrolowanego tłumienia. Zestaw “Extreme” zastępuje całe wnętrze widelca ustawieniem Tractive, które jest w pełni regulowane. Koszt takiego zestawu to £1199. Tylny amortyzator również możemy wymienić na wyczynowy, regulowany, z ulepszonym tłumieniem oraz mniejszą masą własną, za nieco ponad £900. Zarówno przednie, jak i tylne zawieszenie zachowuje oryginalny zakres pracy na poziomie 200 mm.

Rally Raid stworzyło również wersję “Rally”, dzięki której zyskamy 30 mm skoku zawieszenia. Dodatkowo możemy dokupić anodowane felgi, w kolorze złotym. To jednak nie wszystko, firma RR jest w stanie za dodatkową opłatą w wysokości £180, przeprowadzić konwersję bezdętkową. Nowy zestaw kół to wydatek na poziomie £718.

Warto przeczytać: Jakie są objawy uszkodzonej skrzyni biegów w motocyklu?

W ofercie firma Rally Raid posiada również mniej lub bardziej przydatne części zamienne, tj. zestawy obniżające o 20 i 40 mm, poręczne narzędzie wielofunkcyjne do regulacji łańcucha i zdejmowania kół czy multi-mount.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.