Triumph pracuje nad odświeżoną wersją Tigera 800. Może być ciekawym rywalem dla innych motocykli w tej klasie, takich jak BMW F850GS czy KTM 790 Adventure.

Podwozie i zawieszenie przerobione, nowy zestaw elektroniki – ABS i kontrola trakcji, i więcej mocy. Tak zapowiada się nowy Triumph Tiger 800.

Rama motocykla została wzmocniona i przerobiona, tak aby przy upadku w terenie nie dochodziło do zbyt szybkiego jej wygięcia. Obecnie nowy projekt zakłada, że główna rama ma teraz inną pętlę wokół tylnej części skrzyni biegów, a rama pomocnicza i kołki nośne po prostu się przykręcają. Również trwają prace nad wysokością siedzenia, ponieważ Tiger uchodzi za wysoki motocykl. Jednak czy to się zmieni? Trudno stwierdzić. Nowe zawieszenie sprawi, że będzie jeszcze bardziej terenowy, ale na pewno nie niższy. Stylistycznie przód motocykla również uległ zmianie. Jednak szczerze? Przypomina nieco nową Yamaha Tenere 700.

Bardzo prawdopodobne, że w najbliższym czasie w gamie motocykli Triumpha pojawi się wiele odświeżonych i nowych modeli. Ale to nowy Tiger 800 ma być wisienką na torcie. Oczywiście sam Triumph nic nie komentuje i nic nie zdradza.

 

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.