Droga 512, Chorwacja. Winklami nad Adriatyk [TRASY MOTOCYKLOWE]

-

Piękna kręta droga 512 na chorwackim wybrzeżu była jednym z największych zaskoczeń w Dalmacji. Jeśli szukasz najlepszych dróg w Chorwacji, musisz tędy przejechać.

Podróżni, którzy zmierzają na południe Chorwacji lub kierują się dalej, do Czarnogóry i Albanii, wybierają zwykle zatłoczoną, lecz jednocześnie bardzo widokową magistralę adriatycką. Niestety, w czasie wakacji podróż tędy przypomina bardziej przeciskanie się w korku niż jazdę.

najlepsze drogi w chorwacjiCiekawą, a jednocześnie znacznie spokojniejszą alternatywą jest droga numer 512, która biegnie z Makarskiej do miejscowości Ravca we wschodniej Chorwacji. Można tutaj – jeśli ktoś lubi – wbić się na autostradę lub kontynuować podróż na południe fajną drogą 62.

najlepsze drogi w chorwacjiNajwiększą zaletą drogi 512 jest jej unikalny rytm, pełen różnorodnych zakrętów – od łagodnych, długich łuków do ostrych nawrotów. Jakość asfaltu jest wyśmienita, a ruch znikomy, więc można bez przeszkód oddać się szaleństwu winklowania.

najlepsze drogi w chorwacjiPo raz pierwszy przejechałem tędy od Ravcy, w stronę Makarskiej. Widoki, które zastałem po przekroczeniu masywu górskiego Biokovo, niemal zwaliły mnie z nóg. Droga zawieszona jest na betonowych balkonach, które wiszą niemal kilometr nad taflą Adriatyku.

najlepsze drogi w chorwacjiUwielbiam tę trasę, przejechałem ją kilka razy i wciąż nie mam dość. Jeden z opisów, bardzo emocjonalny, znajdziecie w artykule Bośnia, Czarnogóra, Chorwacja. Moja samotna wyprawa na Bałkany.

najlepsze drogi w chorwacji

Droga 512 – informacje

Długość trasy: 33 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Droga 512, Chorwacja – mapa

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY