Reklama

Piękna kręta droga 512 na chorwackim wybrzeżu była jednym z największych zaskoczeń w Dalmacji. Jeśli szukasz najlepszych dróg w Chorwacji, musisz tędy przejechać.

Podróżni, którzy zmierzają na południe Chorwacji lub kierują się dalej, do Czarnogóry i Albanii, wybierają zwykle zatłoczoną, lecz jednocześnie bardzo widokową magistralę adriatycką. Niestety, w czasie wakacji podróż tędy przypomina bardziej przeciskanie się w korku niż jazdę.

najlepsze drogi w chorwacjiCiekawą, a jednocześnie znacznie spokojniejszą alternatywą jest droga numer 512, która biegnie z Makarskiej do miejscowości Ravca we wschodniej Chorwacji. Można tutaj – jeśli ktoś lubi – wbić się na autostradę lub kontynuować podróż na południe fajną drogą 62.

najlepsze drogi w chorwacjiNajwiększą zaletą drogi 512 jest jej unikalny rytm, pełen różnorodnych zakrętów – od łagodnych, długich łuków do ostrych nawrotów. Jakość asfaltu jest wyśmienita, a ruch znikomy, więc można bez przeszkód oddać się szaleństwu winklowania.

Reklama

najlepsze drogi w chorwacjiPo raz pierwszy przejechałem tędy od Ravcy, w stronę Makarskiej. Widoki, które zastałem po przekroczeniu masywu górskiego Biokovo, niemal zwaliły mnie z nóg. Droga zawieszona jest na betonowych balkonach, które wiszą niemal kilometr nad taflą Adriatyku.

najlepsze drogi w chorwacjiUwielbiam tę trasę, przejechałem ją kilka razy i wciąż nie mam dość. Jeden z opisów, bardzo emocjonalny, znajdziecie w artykule Bośnia, Czarnogóra, Chorwacja. Moja samotna wyprawa na Bałkany.

najlepsze drogi w chorwacji

Droga 512 – informacje

Długość trasy: 33 km
Nawierzchnia: asfalt
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: średni

Droga 512, Chorwacja – mapa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.