Jeśli na co dzień korzystasz z samochodu, musisz wykupić ubezpieczenie komunikacyjne. Choć podstawą jest polisa OC, należy także pomyśleć o rozszerzeniu ochrony ubezpieczeniowej. Warto tym bardziej, że sam decydujesz o tym, gdzie wykupisz polisę.

Pamiętaj, że rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest dynamiczny. Oferty poszczególnych ubezpieczycieli zmieniają się w diametralnym tempie. Dlatego warto rozeznać się w polisach i dokonać najlepszego wyboru.

Kalkulator OC AC – źródło wstępnych kosztów

Oferty poszczególnych firm ubezpieczeniowych mogą się diametralnie różnić. I to nie tylko w kwestii autocasco, ale również obowiązkowej polisy OC. Dlatego skorzystaj z narzędzia, jakim jest kalkulator OC AC. Udostępniany na stronach internetowych wielu ubezpieczycieli pozwoli na wstępne oszacowanie kosztów.

Kalkulator OC AC ma prostą zasadę funkcjonowania. Działa w oparciu o stworzony wcześniej algorytm, uwzględniając indywidualną politykę cenową konkretnej firmy ubezpieczeniowej. Podając właściwe dane, możesz szybko poznać wstępne koszty polisy OC i AC. Korzystając z kalkulatora np. Link4, poznasz także kwoty dodatkowych ubezpieczeń, np. NNW, szyby czy pakietu Assistance.

Sprawdź, czy warto zmienić ubezpieczyciela

Wielu kierowców wykazuje lojalność względem dotychczasowego ubezpieczyciela – głównie z powodu przyzwyczajenia. Warto jednak od czasu do czasu sprawdzić konkurencyjne oferty, ponieważ z biegiem czasu inne firmy ubezpieczeniowe mogą zaproponować znacznie lepsze warunki.

Dwa razy zastanów się, czy warto pozostać u tego samego ubezpieczyciela. Pamiętaj, że po podpisaniu umowy nie będziesz mógł jej wypowiedzieć (wyjątek stanowi umowa zawierana w trybie Direct).

Placówka czy agent?

Tylko od ciebie zależy, gdzie podpiszesz umowę o ubezpieczenie komunikacyjne. Również dobrze może być to placówka ubezpieczyciela lub agent działający na rzecz wybranej firmy ubezpieczeniowej.

Decydując się na współpracę z agentem, zwykle to on dociera do ciebie z umową. Spotykacie się w takich warunkach, w jakich jest ci wygodniej. Jeśli wybierasz placówkę, musisz mieć na uwadze godziny otwarcia oraz czekających w kolejce petentów.

Skorzystaj z oferty internetowej

Nie da się ukryć, że skorzystanie z oferty internetowej stanowi kuszącą alternatywę obu poprzednich rozwiązań. Co więcej, bardzo często okazuje się, że dodatkowe zniżki można uzyskać, korzystając z oferty internetowej. Czasami więc warto podpisać umowę online. Nie tylko dlatego, że jest taniej, ale i dlatego że można ją wypowiedzieć w terminie 14 dni – bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji.

 

3 KOMENTARZE

  1. Nie wiedziałam, że nie można wypowiedzieć umowy po jej podpisaniu. W sumie nigdy nie przyszło mi to do głowy, bo mam stałego agenta z compensy, ale muszę sprawdzić, czy nie ma na rynku czegoś atrakcyjniejszego. Choć z tym przyzwyczajeniem to prawda – nigdy jakoś nie ma czasu czy tam ochoty na poszukiwania czegoś innego. Zwłaszcza, gdy dotychczasowy ubezpieczyciel jest już sprawdzony.

  2. Ja z kolei nie mam przekonania do kalkulatorów. Wole bezpośredni kontakt z agentem. W takim przypadku zawsze można dopytać o szczegóły lub przycisnąć agenta aby znalazł coś co może obnożyć składkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.