Większość z nas uważa zapewne, że rejsy morskie przeznaczone są jedynie dla osób z uprawnieniami do sterowania jachtem. Tymczasem ta forma urlopu zyskuje coraz większą popularność wśród tych, którzy nie mają doświadczenia w żeglarstwie. Na rynku istnieje obecnie wiele firm czarterowych, oferujących rejsy szkoleniowe lub wypoczynkowe, odbywające się wzdłuż polskiego wybrzeża i za granicą. Szczególnie atrakcyjne i chętnie wybierane przez turystów są podróże do Szwecji, Danii, Grecji i Chorwacji.

Rejsy wycieczkowe

Urlop na pełnym morzu to z pewnością jeden z najbardziej oryginalnych pomysłów na spędzenie letnich miesięcy. Wybierając taką formę wakacji, unikamy tłoku i hałasu panujących w nadmorskich miejscowościach, zyskując w zamian możliwość spędzenia czasu w prywatnej przestrzeni luksusowego jachtu. Rejsy wycieczkowe skierowane są w szczególności do tych turystów, wśród których nie ma osoby posiadającej patent żeglarski. To wspaniała propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i grup przyjaciół, chcących zakosztować niezapomnianej przygody na wodach Bałtyku. Rejs wypoczynkowy umożliwia wypróbowanie „życia pod żaglami” bez stresu związanego z prowadzeniem jachtu. O bezpieczeństwo pasażerów dbają doświadczeni skipperzy, którzy umilają czas podróży morskimi opowieściami i zapoznają uczestników z podstawami sterowania jachtem. Wszelkie szczegóły rejsu (godzinę i trasę wyjazdu, długość przerw podczas pływania, sposób przygotowywania posiłków itp.) ustalają pasażerowie. Osoby szukające wyjątkowego komfortu mogą wynająć luksusowe jachty z dodatkowymi udogodnieniami: klimatyzacją, ogrzewaniem czy nowoczesnym systemem GPS. Do dyspozycji mamy również rejsy wycieczkowe z opracowanym planem zwiedzania, obejmującym najważniejsze punkty na polskim wybrzeżu lub popularne atrakcje za granicą (niektóre z nich dostępne są jedynie drogą morską). Podczas podróży możemy podziwiać wspaniałe widoki, opalać się na pokładzie jachtu, zaś w wybranych lokalizacjach – nurkować i wędkować. Po zwiedzeniu kolejnych punktów na naszej trasie wracamy na pokład, nie musząc martwić się o dodatkowe koszty związane z noclegiem. Dzięki temu łączymy spokojny relaks na morzu z aktywnym spędzaniem czasu.

Rejsy szkoleniowe

Ta forma urlopu skierowana jest do osób indywidualnych oraz grup zorganizowanych, które chcą zdobyć wiedzę i umiejętności niezbędne do sterowania jachtem. Nauka żeglowania prowadzona jest przez wykwalifikowanych instruktorów, mających wieloletnie doświadczenie na morzu. Szkolenie obejmuje manewrowanie jachtem pod żaglami i na silniku, nawigację na mapach i GPS, łączność na morzu, podstawy meteorologii oraz zasady bezpieczeństwa. Zajęcia kończą się przyznaniem zaświadczenia i opinii. Wszyscy uczestnicy, którzy chcą kontynuować naukę i szlifować swoje umiejętności, mogą wziąć udział w różnego typu eventach żeglarskich, takich jak regaty, rejsy jachtem motorowym itd.

Rejs jako pomysł na prezent

Oba opisane powyżej typy rejsu możemy wykorzystać w formie prezentu z okazji ślubu czy ważnej rocznicy. Wystarczy wybrać jedną z firm czarterowych oferujących wynajem jachtu, zarezerwować termin podróży i zaznaczyć opcję rejsu ze skipperem. W takim przypadku samodzielnie określamy trasę zwiedzania lub pozostawiamy decyzję osobom, dla których chcemy przeznaczyć prezent. Wygodnym sposobem na zakup wyjazdu będzie skorzystanie z oferty portali internetowych, organizujących upominki w formie przeżyć. Taka usługa dopracowana jest w szczegółach i obejmuje wszelkie dodatkowe koszty: wyżywienie, ubezpieczenie, opiekę skippera, opłaty paliwowe i portowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.