[sam id=”24″ codes=”true”]Przełęcz Korensko Sedlo leżąca na pograniczu Austrii i Słowenii jest jedną z najbardziej stromych w Europie. Przekraczający 18% spadek na jednym z odcinków tej drogi robi wrażenie nawet na doświadczonych podróżnikach.

Przełęcz Korensko Sedlo (Wurzen Pass) położona jest na styku Austrii i Słowenii w paśmie górskim Karawanki. Południowe Alpy Wapienne należą do najpiękniejszych gór Europy. To właśnie przez nie przebiega wspaniała droga łącząca Podkoren i Radendorf. Wracając z południa kontynentu, po przejechaniu przez Vrsic Pass koniecznie musicie odwiedzić Korensko Sedlo.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Korensko Sedlo(1)

Przełęcz wspina się na wysokość zaledwie 1073 m. npm. ale zjazd od strony słoweńskiej robi ogromne wrażenie. Prosty, długi i stromy – tak można go opisać. O 18% spadku informują specjalne znaki drogowe. Pamiętajcie aby dobrać odpowiednio niski bieg. Jeżeli tylko pogoda dopisze oszałamiające widoki są gwarantowane.

Korensko Sedlo(3)

Długość trasy wynosi 11 km a rozpoczyna w słoweńskiej miejscowości Podkoren i kończy po stronie austriackiej w Radendorf. W okresie wczesnowiosennym przełęcz może być zamknięta ze względu na zalegający śnieg – przed wjazdem umieszczone są znaki informacyjne.

Korensko Sedlo(5)

Już od dawna droga przez Wurzen Pass odgrywała kluczowe znaczenie łącząc Austrię ze Słowenią. W 1734 roku została pokryta asfaltem. W czasie zimnej wojny siły austriackie zbudowały tutaj kilka obiektów wojskowych, które dziś są udostępnione turystom do zwiedzania. Ten rejon Europy powinien znaleźć się na liście celów każdego miłośnika podróży motocyklowych.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Korensko Sedlo(2)

Korensko Sedlo – informacje

Długość trasy – 11 km

Nawierzchnia – asfalt

Średnie nachylenie – 7,5 %

Maksymalna wysokość – 1073 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – średni

Korensko Sedlo – mapa

Korensko Sedlo – filmZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.