[sam id=”24″ codes=”true”]Kiepska nawierzchnia, wąskie przesmyki i kilkudziesięciometrowe przepaście to na Col de Sarenne standard. Nawet kolarze podczas rajdu Tour de France orzekli, że to jeden z najniebezpieczniejszych odcinków. 

Col de Sarenne to wysokogórska przełęcz położona w południowo-wschodniej Francji. Wjazd na nią znany jest nie tylko motocyklistom ale również miłośnikom rowerów. Charakteryzuje się on mało przyczepną nawierzchnią i brakiem barier zabezpieczających. Mimo tego przyciąga wielu turystów ze względu na wspaniałe widoki.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Col de Sarenne(3)

Przełęcz znajduje się na wysokości 1999 m. npm. i jest częścią masywu Grandes Rousses. Średnie nachylenie trasy wynosi 7,5%. Początek trasy to l’Alpe d’Huez, a droga kieruje się na wschód do Clavans-en-Haut-Oisans. Długość przejazdu to zaledwie 16 km. Z racji tego, że droga jest wąska i pokryta zniszczonym asfaltem, który miejscami zamienia się w szuter musicie mieć się na baczności. Ewentualny błąd może skończyć się lotem w kilkudziesięciometrową przepaść.

Col de Sarenne(1)

W 2013 roku trasa była częścią słynnego rajdu Tour de France. Jednak po protestach środowisk kolarskich a także samych uczestników wyścigu organizatorzy zrezygnowali z tego odcinka. Pamiętajcie, że od października do czerwca przełęcz jest zamknięta ze względu na zalegający śnieg. Wszelkie niedogodności zostaną wynagrodzone mrożącymi krew w żyłach widokami.

Col de Sarenne(4)

[sam id=”11″ codes=”true”]

Col de Sarenne – informacje

Długość trasy – 16 km

Nawierzchnia – asfalt, szuter

Średnie nachylenie – 7,5%

Maksymalna wysokość – 1999 m. npm.

Serpentyny – tak

Stopień trudności – trudny

Col de Sarenne – mapa

Col de Sarenne – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.