Suzuki wzywa do serwisów posiadaczy motocykli GSX-R1000 i GSX-R750. Przyczyną wezwania jest wadliwy  napinacz łańcucha napędowego. W Polsce usterką dotkniętych jest co najmniej 168 motocykli.

O usterce po raz pierwszy w 2012 roku informowali klienci amerykańskiego importera. Po zebraniu raportów i przeprowadzeniu dochodzenia jako problem wytypowano napinacz łańcucha napędowego, który w miejscu styku ze śrubą regulacyjną może ulegać deformacji.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Usterka może prowadzić do nadmiernego luzu łańcucha, a w konsekwencji do zsunięcia się łańcucha z zębatek podczas jazdy. W szczególnych przypadkach może dojść do uderzenia łańcucha o skrzynię korbową i jej pęknięcia oraz wycieku oleju.

Problem dotyczy modeli GSX-R750 oraz GSX-R1000 wyprodukowanych w Japonii w latach 2011-2014. W Polsce dealerzy sprzedali 168 takich motocykli, ale nieznana jest liczba jednośladów pochodzących z prywatnego importu. Suzuki Motor Poland listownie powiadomi właścicieli motocykli objętych akcją o konieczności przeprowadzenia inspekcji.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów udostępnił numery VIN motocykli objętych akcją serwisową.

[sam id=”11″ codes=”true”]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.