Oto jedna z dróg, które nie tylko prowadzą do celu. Dzięki wspaniałym widokom i niesamowitemu położeniu ta trasa jest dla wielu motocyklistów celem podróży sama w sobie.

Axenstrasse to jeden z najpiękniejszych szlaków turystycznych w środkowej Szwajcarii. Jest częścią drogi głównej E41 z Flüelen do Brunnen. Biegnie po stromym, podobnym do fiordu brzegu jeziora Uri (wschodnia część Jeziora Czterech Kantonów), przechodząc przez liczne tunele i galerie wyrwane skałom.

Drogę otwarto dla ruchu w roku 1865. Było to na tamte czasy prawdziwe dzieło inżynierii: w skałach wykuto liczne tunele i galerie, które dawały podróżnym możliwość podziwiania wspaniałych widoków na jezioro i dolinę Reusstal. Od lat 30. ubiegłego wieku droga była przystosowywana do rosnących wymagań ruchu kołowego.

Z galerii Axenstrasse możemy podziwiać charakterystyczną formę skalną zwaną Kamieniem Schillera, nazwaną tak na cześć sławnego dramaturga, autora Wilhelma Tella, a także łąkę Rütli, gdzie powołano Konfederację Szwajcarską.

AXENSTRASSE – INFORMACJE

Długość trasy 12,2 km

Nawierzchnia asfalt

Maksymalne nachylenie bd

Maksymalna wysokość 635 m. n.p.m.

Serpentyny nie

Stopień trudności łatwy

Axenstrasse – film

Axenstrasse – mapa


Wyświetl większą mapę

2 KOMENTARZE

  1. Szwajcaria, Północne Włochy, Francja Północno Wschodnia, to piękne i wspaniałe miejsca dla woyaży motocyklem. W miarę tanie pola namiotowe, ok 20 euro z prądem. Zero chamów, lumpów, brudasów, analfabetów, złodziei, improwizacji i chaosu. Widoki jakich nie ma w Polsce. Jeśli szukasz nie-normalności i czegoś brzydkiego, nie jedź tam. Polecam istotom rozumnym.

  2. Toś chłopie trochę pojechał po bandzie z “istotami rozumnymi” nie cobym się czepiał ale wiesz można tak trochę przyjemniej do BRACI motocyklowej się odnosić…
    Ja również w/w trasy przemierzałem i owszem uważam że są godne polecenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.