Szwarcwaldzka B500 jest jedną z najstarszych i najbardziej znanych dróg motocyklowych w Niemczech. Dziesiątki fantastycznych zakrętów i niewiarygodnie smaczna kuchnia regionu czynią tę trasę kuszącym celem krótkiego wyjazdu.

Dobrym punktem wypadowym do zwiedzania okolicy jest znane uzdrowisko Baden-Baden. Stało się ono sławne dzięki naturalnym źródłom termalnym odkrytym jeszcze w czasach rzymskich. Podczas pobytu warto odwiedzić także ruiny średniowiecznego zamku Hohenbaden, wybudowanego w 1102 r.

Schwarzwaldhochtrasse(4)Droga B500 wije się niezliczoną ilością zakrętów. Gładka jak stół nawierzchnia zachęca do dynamicznej jazdy, jednak warto pamiętać, że jest to dość ruchliwy odcinek i każdy błąd w oszacowaniu zakrętu może zakończyć się kolizją z nadjeżdżającym pojazdem. Schwarzwaldhochtrasse(3)Schwarzwaldhochstrasse przbiega przez dość zróżnicowany teren – czasem zagłębia się w gęsty las, by za chwilę odsłonić wspaniałe panoramy Szwarcwaldu. Najpiękniejsze widoki znajdziesz w okolicy góry Hornisgrinde, która jest najwyższym wzniesieniem północnego Szwarcwaldu. Schwarzwaldhochtrasse(6)Najbardziej ekscytującym odcinkiem jest ten tuż przed Baden-Baden. Przez chwilę można poczuć się jak na torze wyścigowym – droga nurkuje w gęsty las dziesiątkami ostrych zakrętów by po chwili doprowadzić nas do pięknego uzdrowiska, gdzie można wypocząć po dzikich harcach.

Droga jest zamknięta dla motocykli od piątku do niedzieli – warto o tym pamiętać podczas planowania podróży.

Schwarzwaldhochstrasse – informacje

Długość trasy: 53 km
Nawierzchnia: asfalt
Średnie nachylenie: bd
Maksymalna wysokość: bd
Serpentyny: tak
Stopień trudności: łatwy

Schwarzwaldhochstrasse – mapa

 
Schwarzwaldhochstrasse – film

Galeria zdjęćZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.