Colle della Lombarda (Col de Lombarde) to mało znana przełęcz usytuowana w zachodniej części Włoch. Jest popularna wśród rowerzystów i motocyklistów ze względu na piękne widoki i stosunkowo niewielki ruch. 

Droga przez przełęcz biegnie pomiędzy leżącym we Włoszech Vinadio a położonym we Francji kurortem narciarskim Isola 2000. Około 1 kilometra za Vinadio skręcamy w lewo w drogę SP255. W miejscowości Pratolungo kierujemy się na St. Anna di Vinadio, cały czas drogą SP255. Za serią ciasnych agrafek docieramy do skrzyżowania, gdzie znajdziemy drogowskaz Colle Lombarda.

Najciekawsze trasy motocyklowe

W tym dziale omawiamy najpiękniejsze i najciekawsze trasy motocyklowe na świecie, głównie w Europie. Znajdziecie tu ich krótkie opisy i ciekawostki wraz z bogatą galerią zdjęć i jak zwykle na motovoyager.net – szczegółową mapą.

Droga prowadząca na przełęcz jest bardzo wąska, z mnóstwem zakrętów z ograniczoną widocznością. Trzeba stale uważać na lokalnych kierowców, którzy często nie spodziewają się nadjeżdżających z przeciwka pojazdów. Widoczność nieco się poprawia kiedy wjedziemy ponad korony drzew – robi się coraz mniej ślepych zakrętów, a więcej pięknych widoków. Droga wije się, roztaczając zapierające dech w piersiach panoramy.

Pomiędzy siódmym i ósmym kilometrem roślinność stopniowo zanika, ustępując miejsca majestatycznym skałom. Po francuskiej stronie, niedaleko od przejścia granicznego, leży narciarski kurort Isola 2000. W 2008 i 2009 r. biegł tędy jeden z etapów słynnego wyścigu kolarskiego Tour de France.

Colle della Lombarda – informacje

Długość trasy: 28 km

Nawierzchnia: asfalt

Średnie nachylenie: 6,9% / 6,6%

Maksymalna wysokość: 2350 m. n.p.m.

Serpentyny: tak

Stopień trudności: trudny

Colle della Lombarda – mapa


Wyświetl większą mapę

Colle della Lombarda – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.