Coraz większe zagrożenie dla motocykli i samochodów stanowią jelenie i ich różni rogaci krewniacy. Co ciekawe, zagrożenie to dotyczy w mniejszym stopniu krajów skandynawskich, gdzie do łosi i reniferów się przyzwyczajono, lecz głównie Wielkiej Brytanii.

Liczebność jeleni na Wyspach jest obecnie najwyższa w historii. Jak wynika z badań naukowców londyńskiego University of East, aby zapewnić bezpieczeństwo poruszającym się po drogach pojazdom populacja jeleni powinna być zmniejszona co najmniej o 60%. Stanowią one bowiem zagrożenie nie tylko dla motocyklistów, ale wobec braku naturalnych wrogów jak np. rysie – również dla innych przedstawicieli brytyjskiej flory i fauny.

Najbardziej palący problem z jeleniami występuje w hrabstwie Eastern Sussex. W ciągu ostatnich trzech lat na obszarze 10 km kw. miało tam miejsce 90 wypadków, spowodowanych przez te zwierzęta. Trzecia część poszkodowanych to motocykliści.

Jak zaskakujące może być spotkanie z jeleniem pokazuje poniższy film. W tym przypadku na szczęście nic poważnego się nie stało.

Motocykl uderza w jelenia – film

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.