Wśród malowniczych skał rezerwatu Gór Stołowych wije się wąska wstęga drogi wojewódzkiej nr 387 znana lepiej jako Droga Stu Zakrętów. Wąska lecz niezwykle urokliwa szosa to prawdziwy rarytas dla każdego motocyklisty.

Szlak rozpoczyna się w Kudowie Zdroju – znanym uzdrowisku, które szczególnie polecamy jako bazę wypadową dla licznych atrakcji którymi usiana jest okolica. Gładka nawierzchnia prowadzi nas w górę, w stronę Błędnych Skał, Szczelińca Wielkiego, a następnie Radkowa.

Mimo niewielkiej długości Droga Stu Zakrętów może stanowić wyzwanie dla mniej doświadczonych motocyklistów, zaś dla tych bardziej doświadczonych z pewnością będzie ogromną frajdą. Jesienią należy uważać na zalegające liście, które drastycznie obniżają przyczepność. Może to być bardzo niebezpieczne ze względu na liczne urwiska i symboliczne zabezpieczenia krawędzi jezdni.

Również w sezonie letnim i podczas długich weekendów na Drodze Stu Zakrętów może być niebezpiecznie. Pojawia się tutaj mnóstwo turystów, co sprawia, że podczas jazdy trzeba zachować szczególną ostrożność.

Czytaj więcej o Drodze Stu Zakrętów i Autostradzie Sudeckiej

Droga Stu Zakrętów – INFORMACJE

Długość trasy 22 km
Nawierzchnia asfalt
Maksymalne nachylenie bd
Maksymalna wysokość 789 m. npm.
Serpentyny tak
Stopień trudności średni

Droga Stu Zakrętów – mapa


Wyświetl większą mapę

Droga Stu Zakrętów – film

Droga Stu Zakrętów – zdjęcia

9 KOMENTARZE

  1. Swietna trasa. Sczegolnie jejdroga polowa (jadac od Kudowy) zostala przed paroma laty wyremontowana, wiec mozna sobie na wiecej pozwolic. Przed kilku laty dobra droga dla kierujacych endurakami :p
    Polecam. Uwielbiam ta trase.
    W okolicy Batorowa mozna sobie urozmaicic trase zjezdzajac w dol do Wambierzyc, droga do Polanicy.

  2. liście to nie jedyny problem droga jest tragicznie zrobiona, jest o wiele niżej od pobocza przez to jest na niej mnóstwo piachu po deszczach i nie tylko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.