Trzeba przyznać, że niezbyt często zdarza się, aby różni, konkurencyjni producenci, przedstawiali światu swoje nowe modele tego samego dnia. Zazwyczaj wszyscy unikają takich połączeń, aby cały motocyklowy świat skupił się tylko i wyłącznie na nich. 26 stycznia będzie zatem przełomowym dniem, w którym poznamy nowości KTM-a, Triumpha oraz Kawasaki.

Kawasaki KLX650

Wydawać by się mogło, że Kawasaki nie zaskoczy nas już żadnymi nowinkami, ponieważ nowa gama modeli została już zaprezentowana w listopadzie. Wtedy też poznaliśmy nową Ninję ZX-10R. Jednakże echo wokół zielonych nie milkło i co rusz pojawiały się nowe informacje o kolejnych ośmiu modelach na rok 2021. Już w grudniu Kawasaki potwierdziło, że druga część premiery będzie miała miejsce w styczniu i wówczas poznamy dwie kolejne, motocyklowe nowości.

Jedną z nich będzie odświeżony KLX300, jednakże cała uwaga skupiona została na powrocie do średniego segmentu motocykli Adventure z KLX650. Niestety na więcej informacji odnośnie samego modelu musimy poczekać aż do oficjalnej premiery, bo jak widać po załączonym filmie, Kawasaki pokazało tyle co chciało, czyli prawie nic.

Triumph Speed Triple 1200 RS

Tej premiery z pewnością nie można przegapić. Video zamieszczone przez Brytyjczyków również jest mocno okrojone, ale nowy Speed Triple 1200 RS określany jest jako rewolucja. Wygląd nieco nawiązuje do Street Triple, ale najważniejszy jest fakt, że potwierdzona została informacja o silniku. 1200 cm3 możne oznaczać tylko jedno – będzie się działo! Prezentacja internetowa na żywo odbędzie się o 26 stycznia o godzinie 12:00.

KTM 1290 Super Adventure R

Muszę się wam przyznać, że na premierę tego motocykla czekam zdecydowanie najbardziej. Po tygodniach szpiegowskich ujęć, plotek i najróżniejszych informacji nadszedł moment, w którym na 99% poznamy KTM 1290 Super Adventure R, który rzekomo ma być największym konkurentem niedawno zaprezentowanej Multistrady V4. Pojawiły się również informacje, że nie będzie to jedyny zaprezentowany motocykl podczas tej premiery. Też liczycie na nową odsłonę sportowego RC?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.