Reklama

Włoskie targi EICMA nie tylko służą do prezentowania nowości na zbliżający się sezon, ale także do chwalenia się motocyklami przyszłości, czyli konceptami. Taką drogę wybrała szwedzka Husqvarna, spragnionym nowości widzom prezentując koncept swojego motocykla klasy adventure – 901 Norden.

Cały czas mamy w pamięci koncepty motocykli Svartpilen i Vitpilen, które na targach EICMA prezentowano już na dwa lata przed premierą. Minusem było to, że trzeba było na nie trochę poczekać, plusem zaś, że wersja produkcyjna niewiele odbiegała stylistycznie od wyglądu motocykli prototypowych.

Husqvarna Norden 901

W tym roku Szwedzi uraczyli nas bardzo zgrabnym, jak to u nich ostatnio, futurystycznym konceptem – Husqvarna 901 Norden. Motocykl ten bez żadnej dodatkowej stylizacji mógłby zagrać w najnowszej wersji Gwiezdnych Wojen. Norden swoim wyglądem przypomina dakarową rajdówkę w wersji neo-retro z pięknym, ledowym, okrągłym reflektorem i klasycznymi osłonami na tarcze hamulcowe. Coś pięknego!

Husqvarna Norden 901

A jego wyświetlacz? Futuryzm pełną gębą, jeszcze czegoś takiego nie widzieliśmy. Rozkładany tablet TFT? Jak myślicie, dotrwa do wersji produkcyjnej w niezmienionej postaci? Byłoby… nieziemsko!

Husqvarna Norden 901

Jak na prawdziwy motocykl segmentu adventure, który nie będzie stronił od terenu, Nordena postawiono na 21-calowym kole z przodu i 18-calowym z tyłu. Opony założone na szprychowe koła to Pirelli Scorpion w wersji Rally. Do tego duży skok zawieszeń – oczywiście od WP.

Husqvarna Norden 901

Nie możemy zapominać też o jednostce napędowej, zwartej, rzędowej, dwucylindrowej, o pojemności 889,5 cm3. Bazą do stworzenia Nordena na pewno był KTM 790 Adventure. Możemy się tylko zatem domyślać, że jednostka napędowa będzie generowała ponad 100 KM, co w tym segmencie pozwoli na wiele. Co z równie ważną masą? Tej jeszcze nie znamy. Kiedy premiera produkcyjnej wersji modelu? Liczymy na to, że już w przyszłym roku.

Motocykl w prezentowanej wersji, z potężnymi crashbarami, dodatkowymi światłami oraz torbami wygląda nieziemsko. Oby został dopuszczony do produkcji masowej! Trzymamy kciuki!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.