Nowy motocykl ma trafić do produkcji jeszcze w 2020 roku, jednak oficjalne rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na przyszły, 2021 rok. Ciekawe? Pewnie! Kto z was chciałby mieć motocykl MADE IN ZSSR, wróć, FR…

Nie są znane ani szczegóły techniczne, ani przewidywane osiągi nowego, rosyjskiego motocykla. Wiadomo jedynie, że w jego powstanie zaangażowali się inżynierowie koncernu Kałasznikow.

Ostatnio rozwijają oni gamę motocykli elektrycznych – zarówno na potrzeby armii, służb mundurowych, jak i odbiorców cywilnych. Ich doświadczenie może okazać się bardzo cenne, gdyż napęd Aurusa stanowić będzie właśnie silnik elektryczny.

Planuje się, że motocykl zaspokoi najpierw potrzeby służb odpowiedzialnych za asystę kolumn z oficjelami, a dopiero później będzie dostępny dla szerszego kręgu odbiorców. Czy tym samym oznacza to rezygnację z rozwoju Iż-a 1800, o którym niedawno pisaliśmy?  Tego również nie wiadomo. Być może motocykle będą się uzupełniać w tej roli.
Firma Aurus to rosyjski producent luksusowych aut, porównywanych do angielskiego Rolls-Royce’a. Z modelu Senat korzysta między innymi prezydent Rosji Władimir Putin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.