NewsyZmiany w przepisach - piesi nie będą mieli pierwszeństwa na każdym przejściu

Zmiany w przepisach – piesi nie będą mieli pierwszeństwa na każdym przejściu

-

Nowe definicja pojawi się w znowelizowanym Prawie o ruchu drogowym, który wejdzie w życie 21 września. Czy przejście sugerowane mocno namiesza w przepisach?

Od 21 września funkcjonować będzie nowa definicja przejścia sugerowanego, a wszystko po to, aby utrzymać przepustowość wielu ulic szczególnie w dużych miastach. Rozwiązanie to popularne jest w wielu zachodnich krajach, a według Prawa o ruchu drogowym przejście sugerowane to nieoznakowane, dostosowane technicznie miejsce umożliwiające przekraczanie jezdni, drogi dla rowerów lub torowiska przez pieszych, niebędące przejściem dla pieszych.

W dużym skrócie jest to miejsce, które służy do bezpiecznego przekraczania ulicy, jednakże w przeciwieństwie do klasycznego przejścia dla pieszych, sugerowane nie będzie chronić dodatkowo pieszego. W tym miejscu nie będą posiadali oni pierwszeństwa przed przejeżdżającymi pojazdami. Przejścia sugerowane nie są dodatkowo oznakowane, a najczęściej ograniczają się one jedynie do niższego krawężnika czy dodatkowej wysepki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie będzie potrzeby obniżać dopuszczalnej prędkości, co jest częstym widokiem szczególnie na prostych odcinkach drogi na terenie wsi lub niewielkich miasteczek. Nowelizacja ta wejdzie w życie 21 września.

Odblaskowe ludziki ostrzegają kierowców o przejściach dla pieszych w Bytomiu

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się nim!
Wiktor Seredyński
Wiktor Seredyński
Od najmłodszych lat jest miłośnikiem dwóch kółek, a co lepsze, początkowo zamiast za dziewczynami, oglądał się za przejeżdżającymi motocyklami. Ta choroba została mu po dziś dzień i nie ma ochoty się z niej leczyć. Fan garażowych posiedzeń i dłubania przy motocyklach przy akompaniamencie Dire Straits. Po godzinach amatorsko toruje i często podróżuje motocyklem, szczególnie upodobał sobie wyjazdy pod namiot. Zapalony fan MotoGP i Marqueza. Plany na przyszłość wiąże z motocyklami – i prywatnie, i w pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

ZOBACZ RÓWNIEŻ