Amerykańska firma Fireweed, zajmująca się tuningiem motocykli Harley-Davidson, otworzyła swój oddział w Polsce. Zaprojektowane na indywidualne zamówienie motocykle można oglądać w Warszawie przy ul. Bema 65.

Firma Fireweed powstała w latach 90. w Chicago, które uchodzi za kolebkę tuningu motocyklowego. Znakiem rozpoznawczym Fireweed jest niepowtarzalność i indywidualność powstających modeli dzięki ogromnej liczbie części wykonywanych ręcznie. Przy projektowaniu motocykli firma kieruje się również bezpieczeństwem użytkowania i przystosowuje każdy model do pokonywania długich tras.

– Projekty oryginalnych, jakościowych motocykli o unikalnym wyglądzie są coraz częściej doceniane również w Polsce. Duże zainteresowanie pozwoliło nam właśnie na otwarcie Garażu Fireweed  – mówi Thomas Ryżewski, jeden z twórców motocykli Fireweed.

W 2009 roku wykonany przez Fireweed model Insane zdobył pierwsze miejsce na Chicago Bike Show. Firma wielokrotnie była również nagradzana za projekty i ręczną produkcję różnych części, np. siodeł, sakw i manetek. Słynie także z łączenia nowoczesnych rozwiązań technicznych ze stylem retro, co jest odniesieniem do dawnej szkoły budowania motocykli.

Motocykle Fireweed można spotkać nie tylko na amerykańskich drogach. Firma ma swoje oddziały także we Francji, Niemczech, Szwajcarii, a teraz również w Polsce.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.