Gerard Depardieu, znany rosyjski francuski aktor, został skazany przez paryski sąd na grzywnę 4 tys. euro oraz odebranie prawa jazdy. W listopadzie ubiegłego roku Depardieu został przyłapany na jeździe skuterem pod wpływem alkoholu. 

65-letni aktor pół roku temu, jeszcze przed przeprowadzką do Rosji, miał w Paryżu wywrotkę podczas jazdy na skuterze (uszkodził sobie m.in. łokieć). Przybyli na miejsce policjanci poczuli od niego woń alkoholu. Próba zbadania alkomatem zakończyła się awanturą i szarpaniną ze stróżami prawa – ostatecznie u Depardieu stwierdzono 1,8 promila, przy obowiązującym we Francji limicie 0,5.

Gerard Depardieu ani razu nie pojawił się w sądzie, tłumacząc się brakiem czasu. Według francuskich mediów kilka tygodni po zatrzymaniu prawa jazdy wyrobił sobie nowy dokument – w Belgii.

To nie pierwszy przypadek alkoholowych problemów Depardieu podczas jazdy jednośladem.  W 1998 roku miał wypadek motocyklowy, w efekcie którego trafił do szpitala z ranami twarzy i złamaniem nogi. Wtedy badanie krwi wykazało pięciokrotne przekroczenie zawartości alkoholu we krwi (2,5 promila).

Od stycznia aktor mieszka na stałe w Rosji, dokąd przeprowadził się uciekając przed 75-procentowym podatkiem dla najbogatszych. Zrzekł się również francuskiego obywatelstwa, a 5 stycznia 2013 w Soczi odebrał osobiście z rąk prezydenta Władimira Putina rosyjski paszport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.