Triumph Tiger Rally 660. Czy już w tym roku zobaczymy brytyjskiego konkurenta Ténéré i Tuarega?

-

Wielu z nas od kilku lat zadaje sobie jedno pytanie. Czy mając bazę w postaci Tridenta 660 i Tigera Sport 660, Triumph zbuduje w końcu stosunkowo lekki motocykl adventure o realnych zdolnościach terenowych? Imponujący sukces rynkowy takich maszyn jak Yamaha Ténéré 700 czy Aprilia Tuareg 660 czyni tę opcję kuszącą i całkiem prawdopodobną. W sieci pojawiły się pogłoski, że nowy Triumph Tiger Rally 660 mógłby zostać zaprezentowany już jesienią 2024 roku. 

Aktualnie oferowane przez Triumpha modele adventure, takie jak trzycylindrowe Tigery 900 i 1200 w wersjach Rally Pro, oczywiście umożliwiają zjazd z asfaltu i dobrą zabawę na szutrach. Jeśli dysponujemy dobrą techniką, odnajdziemy się na nich również w nieco cięższym terenie. Wciąż jednak są to maszyny duże i ciężkie. Z kolei mniejszy Tiger Sport 660 jest maszyną typowo szosową, z 17-calowymi odlewanymi kołami oraz zawieszeniem skonfigurowanym na asfalt.

Triumph Tiger Rally 660. Czy już w tym roku zobaczymy brytyjskiego konkurenta Ténéré i Tuarega?
Triumph Tiger Sport 660

Triumph Tiger Rally 660 – murowany hit segmentu adventure?

Rynkowe „ssanie” na średnie motocykle adventure, o masie ok. 200 kg, wyposażone w szprychowe koła z 21-calowym przodem oraz zawieszenia o dużym skoku, nie przemija. Dlatego plotki na temat rychłej premiery Tigera Rally 660, choć wciąż pozostają plotkami, niosą w sobie sporą dozę prawdopodobieństwa. Triumph ma gotową bazę, by skutecznie rywalizować z tak popularnymi modelami jak Yamaha Ténéré 700 czy Aprilia Tuareg 660. Wystarczy tylko odpowiednio ją przygotować. Być może Triumph zdąży to zrobić już do najbliższych jesiennych targów.

Coraz popularniejsze stają się również jeszcze mniejsze maszyny adventure, napędzane silnikami o pojemności poniżej 500 cm3. Można więc jeszcze mocniej popuścić wodze fantazji i wyobrazić sobie kolejnego Tigera, tym razem na tej samej platformie, co zaprezentowane niedawno jednocylindrowe Triumphy Speed 400 i Scrambler 400 X. Ten z kolei byłby naturalnym konkurentem KTM 390 Adventure, Royala Enfielda Himalayan 450 czy Kove 450 Rally

W teren bez kompleksów. Małe i lekkie motocykle adventure klasy A2 300-500 cm3 nie tylko dla początkujących [enduro, turystyczne, offroad, zestawienie, 2024]

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY