Recenzja: Wyprawy motocyklowe. Świetna książka dla podróżników

-

W książce Wyprawy Motocyklowe Robert Wicks zebrał całą wiedzę potrzebną do tego, aby wybrać się w podróż z prawdziwego zdarzenia. To kompletny poradnik na temat tego, jak przygotować się do motocyklowej wyprawy.

Zawsze wydawało mi się, że podróżnik motocyklowy to człowiek, który podróżuje na motocyklu. Co rusz jestem jednak wyprowadzany z błędu przez rozmaite publikacje, programy, książki i nie wiem co jeszcze. Wygląda na to, że istnieje spora grupa podróżników, którzy miast pędzić w nieznane na dwóch kołach, wolą ten czas poświęcić na lekturę, oglądanie telewizji lub inną podobną aktywność. Do ich dyspozycji jest wiele programów: Kudłaci Kucharze, Najlepsze Trasy Motocyklowe Świata i Wielka Wyprawa.

Książek o tematyce podróżniczo-motocyklowej także mnoży się ostatnio co niemiara. Był opis podróży dookoła świata autorstwa dwóch dziennikarzy radiowej Trójki, była książkowa wersja Wielkiej Wyprawy, a właśnie ukazał się poradnik Wyprawy Motocyklowe autorstwa Roberta Wicksa (oryginalny tytuł Adventure Motorcycling).

O czym jest książka

Recenzja Wyprawy Motocyklowe – Robert WicksAutor doradza jak zaplanować swą podróż, by uniknąć przykrych konsekwencji i dokładnie dowiedzieć się czego potrzebujemy. Sugeruje nam, że czas spędzony w fotelu przy lekturze jego poradnika uchroni nas przed zabłądzeniem, zatruciem czy nawet pobytem w celi.

Trzeba Wicksowi uczciwie przyznać, że w poradniku pomyślał o wszystkim: znalazłem tam nie tylko wskazówki dotyczące planowania, ale także informacje na temat przygotowania motocykla, rady jak skompletować dokumenty czy odpowiednią odzież.

Nie zabrakło sugestii dotyczących konkretnych ćwiczeń i szkoleń, które mogą się przydać podczas trudnej wyprawy. Na końcu książki znalazły się adresy stron internetowych sklepów, producentów i poradników, które mogą rozszerzyć naszą wiedzę na temat wypraw.

Czy warto ją kupić

Książka jest dobrze rozplanowana: informacje, których potrzebujemy są łatwe do odnalezienia. Poradnik zawiera sporo zdjęć, choć sądząc po ich zawartości, podczas planowania wyprawy mamy do dyspozycji tylko dwa motocykle: BMW lub KTM. Wprawdzie są to marki dość często używane podczas wypraw, ale ja dookoła świata nie wybrałbym się żadną z nich.

Przyznam, że mimo swego sceptycznego podejścia do takich publikacji byłem zaskoczony profesjonalnym i szczegółowym podejściem autora do tematu. Czy zatem warto tę książkę przeczytać? Tak, zdecydowanie, choć lepszym rozwiązaniem może się okazać zdobywanie doświadczenia na dwóch kółkach, w drodze.

A dla mniej doświadczonych podróżników jest to z pewnością pozycja obowiązkowa.

Gdzie kupić

Do niedzieli 12 maja książkę można kupić w promocyjnej cenie w Sklepie  Motovoyagera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY

Nowiutka Honda RC213V-S sprzedana za ogromną kwotę

W ostatnim czasie na aukcje trafiają naprawdę wyjątkowe modele motocykli, których kwoty osiągają zawrotne ceny. Tym razem udało się sfinalizować transakcję Hondy RC213V-S, która...

Coraz bliżej premiery nowych wersji KTM 390 Adventure [dane techniczne, opis]

Ujawnione zdjęcia szpiegowskie pozwalają przypuszczać, że motocykle w odmianach Rally oraz Enduro są już praktycznie gotowe. Dlatego też w najbliższym czasie można spodziewać się...

MITT 530TT Adventure – czyli zalew chińskich półlitrowych turystyków

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost zainteresowania motocyklami klasy adventure, które przekonują do siebie uniwersalnością i komfortem. Na rynku liczą się nie tylko maszyny duże....

Elektryczny Himalayan – adventure na prąd od Royala Enfielda [dane techniczne, opis]

Motocykl elektryczny przestaje być kojarzony wyłącznie z miejskimi przestrzeniami, z niewielkimi odległościami do przemierzenia. Coraz więcej firm włącza elektryczne adventury do swojej oferty. https://motovoyager.net/testy-2/testy-motocykle/royal-enfield-himalayan-przybysz-z-indii-test-opinie-dane-techniczne/ Na pewno...

Ropa na światowych rynkach tanieje, a ceny na stacjach stoją w miejscu. Wiemy dlaczego…

Cena za baryłkę ropy naftowej w ostatnim czasie mocno spadają, węglowodory tanieją też zatem w hurcie, czego jednak nie widać w sprzedaży detalicznej. Na...