Grupa tunerów zbuduje motocykl będący hołdem dla zmarłego w 2007 r. motocyklowego kaskadera Evela Knievela. Custom weźmie udział w licznych imprezach, a następnie zostanie sprzedany na aukcji.

Pomysłodawcą projektu jest George Sedlak, autor dekoracji na wszystkich motocyklach i kaskach Evela. Zachwycony dokładnością prac warsztatu Sledgehammer Bobbers postanowił on namówić wdowę po Evelu do lecenia budowy motocykla, który byłby czymś w rodzaju hołdu złożonemu tej wielkiej postaci motocyklowego stuntu.

Gotowy motocykl, którego powstawanie będzie można śledzić na stronie internetowej tunera, wyruszy w podróż po świecie, biorąc udział w licznych imprezach motocyklowych. Następnie zostanie sprzedany na aukcji pamiątek po Knievelu w 2015 r.

Bazą do budowy customa będzie jeden z modeli ulubionego przez kaskadera Harleya-Davidsona. Jak podkreślają konstruktorzy, każda część motocykla powstanie w ścisłej współpracy z rodziną Knievela. Jego żona Kelly obiecała przekazać do budowy kilka akcesoriów używanych przez jej męża.

– Ten motocykl nie będzie tylko repliką maszyny Evela Knievela – mówi jeden z konstruktorów. – Naszym celem jest stworzenie żywej dokumentacji świata i kariery tego wielkiego człowieka – od dzieciństwa w małej mieścinie aż do światowej sławy, jaką przyniosły mu jego skoki motocyklowe – dodaje.

Robert „Evel” Knievel zyskał sławę dzięki skokom motocyklowym nad autostradami, rzędami zaparkowanych samochodów, zbiornikami wodnymi pełnymi rekinów, skrzyniami wypełnionymi jadowitymi wężami oraz przez płonące obręcze. Wiele rozgłosu przyniósł mu także skok nad kanionem rzeki Snake o szerokości 1,5 km.

Evel Knievel skacze przez 14 autobusów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.