Brytyjska firma Crighton Racing wprowadza na tor motocykl CR700P z silnikiem Wankla. Agresywny wygląd, aerodynamiczne nadwozie i niesamowite osiągi silnika są dziełem znakomitego konstruktora Briana Crightona.

Silnik Wankla używany jest dziś bardzo rzadko. Wśród producentów samochodów stosuje go wyłącznie Mazda, w dodatku tylko w jednym modelu. Seryjnych motocykli z tym typem napędu nie spotkamy wcale.

Jednostki z tłokiem obrotowym nie znalazły szerszego zastosowania w motoryzacji ze względu na awaryjność, duże zużycie paliwa i większą niż w tradycyjnych silnikach emisję spalin. Tym, co je zdecydowanie wyróżnia jest nie tylko budowa, ale przede wszystkim możliwość uzyskania bardzo dużej mocy z niewielkiej pojemności.

CR700P to dzieło Briana Crightona, twórcy brytyjskiej firmy Crighton Racing. Konstruktor zbudował silnik o pojemności 700 cm3 i niewiarygodnych wręcz mocy 200 KM i momencie obrotowym 136 Nm. Waga motocykla na sucho to jedyne 136 kg.

Moc przekazywana jest za pomocą sześciobiegowej skrzyni. Inne elementy wyposażenia to aluminiowa rama, regulowane zawieszenie Bitubo, przednie hamulce Brembo z tarczami o średnicy 320 mm.

Kierowca, który testował tę bestię skomentował motocykl krotko i dosadnie: It’s fucking quick! (cholernie szybki!).

Crighton CR700P z silnikiem Wankla

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.