Kawasaki oficjalnie potwierdziło informacje dotyczące pierwszego w historii firmy skutera. Skuter Kawasaki J300 powstał przy współpracy z Kymco, azjatyckim partnerem japońskiego koncernu. 

Ledwie kilka dni temu informowaliśmy o skuterze Kawasaki wyszpiegowanym przez włoskiego forowicza na ulicach Mediolanu. Jak widać Japończycy byli przygotowani na oficjalną prezentację swojej sensacyjnej nowości. Znamy nie tylko podstawowe parametry J300 ale, jak to zwykle bywa w przypadku japońskich jednośladów, filozofię tej maszyny.

J300 bazuje na technologii Kymco

 

Skuter Kawasaki J300 został przygotowany przy współpracy z liderem segmentu skuterów, tajwańskim Kymco. Na podobny krok zdecydowało się BMW podczas prac nad swoimi skuterami C650 GT C600 Sport. J300 jest zatem nieco zbliżony konstrukcyjnie do Kymco Downtown 300i i K-XCT 300i.

Choć wciąż czekamy na szczegółową specyfikację skutera, z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że do jego napędu zostanie wykorzystany jednocylindrowy silnik o pojemności 299 cm3 o mocy 30 KM i 25 Nm momentu obrotowego.

Literę “J” w nazwie skutera marketingowcy Kawasaki tłumaczą japońskim słowem Jyonetsu czyli pasja. Na szczegółowe informacje Kawasaki każe nam czekać aż do listopadowych targów EICMA.

2 KOMENTARZE

  1. Kymco nie jest Koreański tylko Tajwański. I jak Tu Wam wierzyć przy takich wpadkach, prawie jak biskup.
    Wytwórnia Kwang Yang Motor Company, czyli w skrócie KYMCO, została założona w 1963 roku w kooperacji z Honda Corporation. Przez 30 lat do 1993 KYMCO był producentem motocykli i skuterów na licencji Hondy oraz dostawcą części motocyklowych, silnikowych oraz samochodowych dla japońskich fabryk Hondy. Od 1993 wszystkie pojazdy wytwórni firmowane są marką KYMCO, ale technika KYMCO ściśle bazuje na technice Hondy. Obecnie KYMCO jest największym tajwańskim producentem skuterów, motocykli i części do samochodów Honda oraz motocykli Honda i pojazdów ATV

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.