Ducati przygotwuje odświeżoną wersję swojego powercruisera Diavel. Wśród zmian, które otrzyma nowa wersja znajdą się nowy reflektor, owiewki i wydech. Premierę nowej wersji Diavela przewidziano na marzec.

Odświeżenie modelu Diavel będzie dość delikatne – celem producenta jest utrzymanie atrakcyjnej stylistyki modelu w gronie coraz silniejszej konkurencji. Nowy reflektor przedni będzie prawdopodobnie wyposażony w technologię LED a nowy wydech ma zyskać nieco bardziej drapieżny wygląd.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Według informacji, które pojawiły się na forum użytkowników modelu Diavel, nowy model mógłby pojawić się już w marcu. To dałoby szansę właścicielowi marki Ducati – koncernowi Audi na zaprezentowanie nowego Diavela podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Oprócz kosmetycznych zmian, w nowym Diavelu spodziewany jest silnik twin-spark znany z nowej Multistrady i Monstera 1200, choć w Diavelu będzie on osiągał wyższą moc. Prawdopodobnie będzie to ok. 170 KM.

Jak sprawdził się Ducati Diavel Strada? Przeczytaj nasz test.

Nowy Diavel w salonach spodziewany jest w kwietniu. Wśród forowiczów krążą plotki, że do dyspozycji będą trzy wersje, w tym utrzymana w surowej czerni wersja Dark i topowa Carbon. Ceny będą nieznacznie wyższe niż dotychczasowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.