Ducati przygotwuje odświeżoną wersję swojego powercruisera Diavel. Wśród zmian, które otrzyma nowa wersja znajdą się nowy reflektor, owiewki i wydech. Premierę nowej wersji Diavela przewidziano na marzec.

Odświeżenie modelu Diavel będzie dość delikatne – celem producenta jest utrzymanie atrakcyjnej stylistyki modelu w gronie coraz silniejszej konkurencji. Nowy reflektor przedni będzie prawdopodobnie wyposażony w technologię LED a nowy wydech ma zyskać nieco bardziej drapieżny wygląd.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Według informacji, które pojawiły się na forum użytkowników modelu Diavel, nowy model mógłby pojawić się już w marcu. To dałoby szansę właścicielowi marki Ducati – koncernowi Audi na zaprezentowanie nowego Diavela podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Oprócz kosmetycznych zmian, w nowym Diavelu spodziewany jest silnik twin-spark znany z nowej Multistrady i Monstera 1200, choć w Diavelu będzie on osiągał wyższą moc. Prawdopodobnie będzie to ok. 170 KM.

Jak sprawdził się Ducati Diavel Strada? Przeczytaj nasz test.

Nowy Diavel w salonach spodziewany jest w kwietniu. Wśród forowiczów krążą plotki, że do dyspozycji będą trzy wersje, w tym utrzymana w surowej czerni wersja Dark i topowa Carbon. Ceny będą nieznacznie wyższe niż dotychczasowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here