Od poniedziałku 18 maja nastąpi kolejny, 3 już etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostaną salony fryzjerskie, kosmetyczne oraz lokale gastronomiczne. Czy kolejne zmiany dotyczą również kierujących?

W samochodzie nadal jesteśmy zobowiązani do noszenia maseczki. Dotyczy to sytuacji, kiedy samochodem podróżują osoby, które nie mieszkają ze sobą na stałe. Jadąc samemu, z dzieckiem do 4 lat lub z rodziną, nie musimy zakrywać dróg oddechowych. Z tego obowiązku zwolnione zostały również osoby, które mają problemy z oddychaniem lub nie są w stanie samodzielnie nałożyć i zdjąć maseczki. Nadal nie pojawiły się jakiekolwiek informacje dotyczące maksymalnej liczby osób, które mogą podróżować w samochodzie.

Zagraniczna turystyka motocyklowa – czy jest bezpieczna? Kiedy powrót do normalności? [WYWIAD]

Wobec kierowców motocykli czy rowerów nic się nie zmieniło. Od 20 kwietnia dozwolona jest jazda rekreacyjna, w związku z czym możemy zgodnie z prawem wybrać się na motocyklową przejażdżkę. Wszystko musi się oczywiście odbywać z zachowaniem dystansu społecznego oraz reżimu sanitarnego.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.