Nowe opony motocyklowe. Słoweńska firma Savatech wchodzi na rynek

-

Słoweńska firma Savatech wchodzi na europejski rynek opon motocyklowych. Od lutego dostępne będą opony tego producenta do większości sportowych i sportowo-turystycznych modeli motocykli.

Firma Savatech, działająca jeszcze w czasach Jugosławii, to duży koncern przemysłowo-chemiczny oraz producent m.in. opon do skuterów, rowerów, gokartów i quadów. Od 2013 roku zamierza też wejść na bardzo konkurencyjny rynek opon motocyklowych.

Pierwszym modelem słoweńskiego producenta będą opony Sava Sport Force, przeznaczone do motocykli sportowych, nakedów, supermoto oraz sportowych turystyków. Inżynierowie zapewniają, że główną zaletą opon Sava jest łatwość wchodzenia w zakręty i wychodzenia z nich, przy niewielkim wysiłku ze strony kierowcy. Jak można więc podejrzewać, znajdą więc uznanie przede wszystkim początkujących motocyklistów. Ponadto – jak zapewnia producent – dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wyeliminowano konieczność stosowania specjalnych powłok ochronnych, które wpływały na bardzo niską przyczepność opon w początkowym okresie użytkowania.

Opony motocyklowe Sava Sport Force są produkowane przy użyciu technologii SCT (Strong Carcass Technology), która pozwala na dłuższe zachowanie oryginalnego kształtu. Rozmiar i kształt rowków bieżnika, które odprowadzają wodę z powierzchni opony, opracowano natomiast zgodnie z technologią OGT 3D, która pozwala określić ich optymalną głębokość i kierunek.

Nowe opony radialne będą dostępne w lutym 2013 roku. Ceny nie są jeszcze znane. Rozmiary podane są pod tym adresem.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY