Słoweńska firma Savatech wchodzi na europejski rynek opon motocyklowych. Od lutego dostępne będą opony tego producenta do większości sportowych i sportowo-turystycznych modeli motocykli.

Firma Savatech, działająca jeszcze w czasach Jugosławii, to duży koncern przemysłowo-chemiczny oraz producent m.in. opon do skuterów, rowerów, gokartów i quadów. Od 2013 roku zamierza też wejść na bardzo konkurencyjny rynek opon motocyklowych.

Pierwszym modelem słoweńskiego producenta będą opony Sava Sport Force, przeznaczone do motocykli sportowych, nakedów, supermoto oraz sportowych turystyków. Inżynierowie zapewniają, że główną zaletą opon Sava jest łatwość wchodzenia w zakręty i wychodzenia z nich, przy niewielkim wysiłku ze strony kierowcy. Jak można więc podejrzewać, znajdą więc uznanie przede wszystkim początkujących motocyklistów. Ponadto – jak zapewnia producent – dzięki zastosowaniu specjalnej technologii wyeliminowano konieczność stosowania specjalnych powłok ochronnych, które wpływały na bardzo niską przyczepność opon w początkowym okresie użytkowania.

Opony motocyklowe Sava Sport Force są produkowane przy użyciu technologii SCT (Strong Carcass Technology), która pozwala na dłuższe zachowanie oryginalnego kształtu. Rozmiar i kształt rowków bieżnika, które odprowadzają wodę z powierzchni opony, opracowano natomiast zgodnie z technologią OGT 3D, która pozwala określić ich optymalną głębokość i kierunek.

Nowe opony radialne będą dostępne w lutym 2013 roku. Ceny nie są jeszcze znane. Rozmiary podane są pod tym adresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.