Nowy Ducati Monster został sfotografowany przez dziennikarzy znanego włoskiego magazynu Motociclismo. To prawdopodobnie najmocniejsza wersja tego modelu, wykorzystująca silnik Testastretta o pojemności 1200 ccm.

W tym roku przypada 20. rocznica urodzin jednego z najbardziej znanych modeli Ducati: Monstera. Włoski producent zaprezentował już jubileuszową wersję popularnego nakeda , ale wygląda na to, że prawdziwa niespodzianka czeka nas podczas tegorocznych targów EICMA w Mediolanie, w listopadzie br. Dziennikarzom włoskiego magazynu Motocyclismo udało się bowiem zrobić szpiegowskie zdjęcia motocykla podczas testów. Jak zwykle w takich przypadkach, dla niepoznaki nowy Ducati Monster został pomalowany w esy-floresy.

Z fotografii można wywnioskować, że nowy Ducati Monster będzie wyposażony w chłodzony cieczą silnik Testastretta o pojemności 1200 cm3, znany m.in. z modeli Diavel i Multistrada. Będzie to zatem pierwszy chłodzony cieczą Monster od czasu S4R i S4RS. Nie wiemy jakie zmiany zostaną wprowadzone w nowej wersji nakeda, ale sądząc po obfitych kształtach owiewek będą one uwzględniać znacznie większe rozmiary silnika i osprzętu. Być może ze względu na konieczność zachowania odpowiednich właściwości trakcyjnych, elementy zawieszenia zostaną zapożyczone z Diavela.

Czekamy na więcej szczegółów. Mamy nadzieję, że koledzy z Włoch okażą się czujni i wyśledzą kolejne prototypy Super Monstera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.