Dobre wieści z Poznania: galeria Stary Browar, która jakiś czas temu zamknęła swój parking dla motocyklistów, ponownie chce gościć nas u siebie. Czekamy na podobne decyzje innych galerii handlowych.

Jak niedawno pisaliśmy, Stary Browar z Poznania, laureat kilku prestiżowych nagród (m.in jako miejsce przyjazne otoczeniu), zamknął parking dla jednośladów. Przyczyny takiej decyzji kierownictwo galerii tłumaczyło względami bezpieczeństwa, ale także odpowiedzialnością zbiorową.

Z radością przyjęliśmy więc informację, że z końcem czerwca Stary Browar uruchamia parking dla motocykli, który dostępny jest na poziomie wjazdu na parking, w części Pasaż, tuż przy wjeździe od ul. Kościuszki.

Parking oznaczono specjalnymi znakami które mają ułatwić orientację wjeżdżającym gościom. Z ruchu motocykli nadal wyłączone są miejsca postojowe w Atrium i w pozostałych częściach Pasażu, jednak by zapewnić motocyklistom odpowiednią ilość miejsca, przewidziano specjalnie oznaczone słupki do powiększenia przestrzeni parkingowej.

Czekamy niecierpliwie na podobne decyzje w Galerii Krakowskiej, Galerii Łódzkiej i innych, które wciąż dyskryminują motocyklistów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here