Yamaha planuje wprowadzenie dwóch nowych sportowych motocykli – R400 i R650. Modele te byłyby znakomitym uzupełnieniem oferty japońskiego producenta, który dotychczas nie miał zbyt wielu propozycji dla młodych pasjonatów sportu motocyklowego.

Plany Yamahy zdradził japoński magazyn Young Machine, którego informacje wielokrotnie okazywały się prawdziwe. Dwa nowe modele sportowe o mniejszych pojemnościach byłyby bardzo dobrym pomysłem – wystarczy spojrzeć na sukcesy Kawasaki ER-6 lub Hondy CBR500R.

Potwierdzeniem tezy o nowych modelach może być niedawna premiera dwucylindrowego silnika, który zaprezentowano przy okazji prezentacji trzycylindrowca, który napędza teraz MT-09. Japończycy nie ukrywają zresztą wcale, że przygotowują się do zmian w swoich liniach modelowych. To także może być dowód na to, że prace nad nowymi sportami trwają.

Biorąc pod uwagę, że jedynym w tej chwili motocyklem dla młodszych bikerów w ofercie Yamahy jest R-125 możemy przypuszczać, że skierowane do początkujących modele R400 i R650 są kwestią czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here