Nowe modele Hondy z silnikiem V4? Na razie to tylko pogłoski

-

Honda pracuje nad nową linią motocykli opartą na stosowanym w modelu Crossrunner silniku V4. Pierwszy motocykl z nowej serii zobaczymy prawdopodobnie jesienią podczas targów EICMA w Mediolanie.

Silnik, o którym mowa to V4 o pojemności 782 cm3. Ciekawostką tej jednostki jest system VTEC, który poniżej 6500 obr./min. zamyka dwa z czterech zaworów każdego cylindra. Silnik ten po raz pierwszy Honda zastosowała w modelu Interceptor w roku 2002.

Interceptor oraz obecnie produkowany model Crossrunner oprócz tego samego silnika łączy również podwójna rama aluminiowa. Jednak nowa linia motocykli Hondy będzie raczej zbudowana na kratownicowej ramie stalowej. Na początek spodziewany jest naked, ale możliwe że Honda pokaże szerszą gamę modeli, choćby jako prototypy.

Pomimo skomplikowanej produkcji silnika V4 i związanych z tym kosztów nowe modele nie będą raczej zbyt drogie. Nie są znane żadne dane dotyczące osiągów nowych motocykli, ale można przewidzieć, ze moc silnika V4 będzie oscylować wokół 100 KM. Na szczegóły musimy poczekać do jesieni.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

2 KOMENTARZE

  1. Na zdjęciu po lewej to chyba Honda VFR w wersji produkowanej od 2002. A “intercerptor” to chyba nazwa na amerykański rynek…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY