Trzeci kwartał 2020 Ducati zamknęło z liczbą 14 694 dostarczonych motocykli na całym świecie. We wrześniu dostarczono 4468 motocykli tej marki, z czego najpopularniejsze rodziny to Panigale, Scrambler oraz Multistrada. Poziom sprzedaży w Chinach, Szwajcarii oraz Niemczech od początku roku do września przewyższył wyniki zanotowane w tym samym okresie w 2019 roku.

Pomimo złożonej sytuacji na świecie, Ducati odnotowuje najlepszy trzeci kwartał w historii, sprzedając 14 694 motocykle. Wrześniowe wyniki – 4468 motocykli dostarczonych do klientów – potwierdziły trend ożywienia, który rozpoczął się w czerwcu tego roku.

Od czerwca – również dzięki pozytywnemu trendowi rynkowemu – Ducati zaczęło odrabiać spadek wyników odnotowany w pierwszych miesiącach roku, częściowo wypełniając lukę w sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego, spowodowaną spowolnieniem gospodarczym, które dotyka cały świat.

Rok 2020 jest niezwykle złożony ze względu na pandemię Covid-19. Ducati, stawiając na pierwszym miejscu bezpieczeństwo swoich pracowników, natychmiast podjęło wszystkie niezbędne środki zapobiegawcze (inteligentna praca i 6-tygodniowy przestój produkcji w samym szczycie sezonu), reagując w sposób szybki i elastyczny na zmiany narzucone przez pandemię.

Ducati Streetfighter V4S – nowy król segmentu hypernaked [test, dane techniczne, wady, zalety, opinia]

Producent motocykli z Borgo Panigale w pełni wykorzystał systemy cyfrowe, aby dalej służyć swoim klientom i fanom marki (np. poprzez wirtualną prezentację Streetfightera V4 oraz Ducati Scrambler 1100 PRO). Od kwietnia firma wprowadziła specjalne rozwiązanie – program Ducati Cares – aby Ducatisti mogli w pełni bezpiecznie wrócić do swoich zaufanych dealerów Ducati na całym świecie lub wejść w interakcję cyfrową, w celu umówienia się na spotkanie lub zdalnie ocenić możliwość zakupu motocykla.

Inteligentna praca i cyfrowe wydarzenia, aby przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo – to tematy, które wraz z postępującym pogarszaniem się sytuacji, ponownie zajmują ważne miejsce w Borgo Panigale. W związku z tym przedstawienie oferty Ducati na rok 2021 odbędzie się online w nowym formacie, odcinkowo, w każdą środę od 4 listopada do 2 grudnia.

– Chociaż rok 2020 jest burzliwy, to w trzecim kwartale zanotowaliśmy najbardziej pozytywne wyniki w historii – mówi Claudio Domenicali, dyrektor generalny Ducati. – Teraz sytuacja znów się pogarsza i niestety ma to miejsce właśnie wtedy, gdy mamy zamiar przedstawić światu nowe modele na rok 2021, nad którymi pracowaliśmy nieprzerwanie pomimo trudności wprowadzonych przez pandemię. Po raz kolejny jesteśmy zmuszeni do ponownego zdefiniowania metod i procesów pracy, aby utrzymać wysoki poziom dbałości o bezpieczeństwo naszych pracowników, dostawców i operatorów. Cyfrowe prezentacje, wykorzystanie inteligentnych metod pracy i spotkań wideo, fizyczna obecność w firmie tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne. Wszystko po to, aby jak najbezpieczniej służyć wszystkim Ducatisti na całym świecie.

Klienci dziś mogą liczyć na globalną sieć sprzedaży liczącą około 730 dealerów i punktów serwisowych w prawie 90 krajach, w tym najnowsze placówki w Rio de Janeiro, Wiedniu, Wolfsburgu i Antwerpii. Ducati Motor Holding zatrudnia obecnie łącznie 1665 pracowników.

Wszyscy musimy podejmować nieustanny wysiłek w celu pogodzenia potrzeb wymogów pracy ze środkami bezpieczeństwa określonymi przez wewnętrzną grupę zadaniową,, które dotyczą właściwego zachowania, które należy stosować w Spółce i w salonach dealerskich Ducati – mówi Claudio Domenicali – Z tego powodu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom, dostawcom i dealerom, którzy w tak nieprzewidywalnych czasach nadal szybko reagują na potrzeby rynku i dostosowują się w porę i z uwagą do zmieniającej się codziennie sytuacji – podsumowuje Domenicali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.