Nadchodzący rok okaże się bardzo ważnym dla marki Moto Guzzi. Nie tylko w związku z setną rocznicą jej założenia, ale również z powodu zatwierdzonego planu remontu i modernizacji budynków biurowych oraz hal produkcyjnych, w których odbywa się proces planowania i produkcji motocykli tej zasłużonej, włoskiej marki.

Szczypta historii marki Moto Guzzi

Za datę powstania Moto Guzzi uważa się 15 marca 1921 roku, kiedy została założona spółka „Società Anonima Moto Guzzi”. Jej pomysłodawcami byli Giorgio Parodi, Carlo Guzzi oraz Giovanni Ravelli – przyjaciele i piloci Królewskich Wojsk Lotniczych. Niestety, Giovanni nie doczekał powstania zakładów – zginął w katastrofie samolotu w 1919 roku. Dla uczczenia jego pamięci oraz podkreślenia związku twórców marki z lotnictwem, logo Moto Guzzi zdobi postać lecącego orła.

Siedziba marki mieści się we Włoszech, w miejscowości Mandello del Lario i w przeszłości była już rozbudowywana i modernizowana. W latach 50. ubiegłego wieku budynek produkcyjny otrzymał trzy piętra. Zdecydowano się na rozbudowę „w górę” z uwagi na ograniczoną powierzchnię zakładów. Ciekawostką jest, że wyprodukowane motocykle były testowane na torze znajdującym się na dachu tego budynku.

Moto Guzzi V85TT teraz z pakietem akcesoriów za ponad 3000 zł – GRATIS!

W 2015 roku marka stała się członkiem Grupy Piaggio. Wówczas też przeorganizowano i zoptymalizowano system produkcji i odnowiono wnętrza hal.

Zmiany na stulecie

Grupa Piaggio, doceniając zasługi Moto Guzzi, postanowiła sfinansować przebudowę zakładów. Stworzenie jej projektu powierzono znanemu amerykańskiemu architektowi Gregowi Lynn’owi. Inwestycja jest zakrojona na szeroką skalę i obejmie zarówno hale produkcyjne, biura jak i pomieszczenia muzeum.

Finansowanie przebudowy to znak, że Grupa Piaggio przywiązuje dużą wagę do dalszego istnienia i rozwoju Moto Guzzi. To dobra wiadomość dla fanów marki, którzy niecierpliwie czekają na nowe modele motocykli z orłem na zbiorniku.

Inwestycje także w Panderze

Wsparcie dla Moto Guzzi to nie jedyna duża inwestycja koncernu. Rozbudowana ma zostać także siedziba Piaggio w Panderze, gdzie stworzone zostaną nowe biura i laboratoria. Zatrudnienie tam znajdzie 40 inżynierów, którzy będą wsparciem procesu tworzenia nowych elektrycznych motocykli i skuterów.

Środki na powyższe cele pochodzą z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a posłużą one również na wsparcie Aprili wchodzącej w skład Grupy Piaggio.

Aprilia dostaje gigantyczne wsparcie finansowe na otarcie łez po Dorsoduro i Shiverze…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.