Rejestracja pojazdów bez potrzeby wizyty w urzędzie? Okazuje się, że nie tylko jest to możliwe, ale już całkiem realne i bliskie do wprowadzenia w życie. Już niedługo będziemy mogli zarejestrować motocykl, czy kupiony przez nas samochód, przez Internet.

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, w wypowiedzi udzielonej dla Rzeczpospolitej, poinformował, że rząd pracuje nad wprowadzeniem do sieci rejestru dowodów osobistych obywateli, co w połączeniu z CEPIK-iem stanowić będzie podstawę do możliwości rejestracji pojazdów przez Internet.

W pierwszej kolejności możliwość rejestracji pojazdów przez Internet otrzymałyby salony sprzedające pojazdy nowe, a dopiero później takie rozwiązanie mogłyby stosować osoby fizyczne do rejestracji pojazdów używanych. Prawo oczywiście nie nadąża za techniką, więc trzeba będzie rozwiązać jeszcze wiele kwestii natury formalnej. Być może też, aby ułatwić proces rejestracji, pojazdy raz zarejestrowane dostaną przyzwolenie na pozostawienie im raz nadanych numerów rejestracyjnych. Wszystkie dokumenty papierowe mogłyby zostać wysłane kurierem na wskazany adres, co wraz z podpisem elektronicznym sprawiłoby, że rejestracji pojazdu można by dokonać bez wychodzenia z domu. To jednak jeszcze przyszłość, ale wcale nie tak daleka, jak mogłoby się to wydawać…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.