Wiemy już, na jaki okres zostały przedłużone kontrole na granicach wewnętrznych naszego Państwa. Utrudnienia w ruchu granicznym spowodowane szczegółowymi kontrolami na przejściach granicznych pomiędzy Polską a Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą będą miały miejsce do 12 czerwca 2020 roku.

Tak jak to się odbywa do tej pory, kontrole będą nadal prowadzone, nie tylko na granicach lądowych, ale i w portach morskich oraz na lotniskach. W związku ze stale utrzymującym się zagrożeniem koronawirusem, Polska skorzystała obecnie z art. 25 ust. 1 kodeksu granicznego Schengen. Zgodnie z tym przepisem w przypadku zaistnienia poważnego zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa wewnętrznego państwo członkowskie może wyjątkowo przywrócić kontrolę graniczną na granicach wewnętrznych, na ograniczony okres nieprzekraczający 30 dni lub na okres przewidywalnego istnienia tego poważnego zagrożenia, jeśli przekracza on 30 dni. W działaniach kontrolnych jednostki Straży Granicznej wspierane są przez wojsko, policję oraz straż.

Zagraniczna turystyka motocyklowa – czy jest bezpieczna? Kiedy powrót do normalności? [WYWIAD]

Jest nadzieja, że przed wakacjami wszystko wróci do normalności i będzie można wybrać się motocyklem na alpejskie winkle, czy na kawkę nad Adriatykiem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.