Cieszy fakt, że w Polsce motocykle służą nie tylko ich miłośnikom, ale zostały również zaadaptowane jako pełnoprawne radiowozy czy motoambulanse. Do dyspozycji stróżów prawa z Sopotu trafiły dwa nowe motocykle BMW F900XR.

Motocykle BMW F900XR będą służyć policjantom do wykonywania codziennych zadań, ale również umożliwią znacznie szybsze dotarcie do miejsc, do których dojazd samochodem jest utrudniony. Oznakowane jednoślady zostały zakupione za pieniądze otrzymane przez Urząd Miasta Sopot (dofinansował on zakup na kwotę 70 000 złotych) oraz Komendę Główną Policji.

Główne kryterium, które pomogło w zakupie nowych jednośladów to fakt, że Sopot jest kurortem turystycznym, w którym znajduje się mnóstwo ciężko dostępnych dla samochodów miejsc, a przez dużą liczbę turystów dojazd do miejsca zdarzenia tradycyjnym radiowozem, jest, szczególnie w sezonie, znacznie wydłużony.

BMW F 900 XR – rewelacyjne szosowe enduro [TEST, DANE TECHNICZNE, GALERIA ZDJĘĆ]

Czy F900XR jest dobrym wyborem? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Wyprostowana pozycja, z nieco turystycznym charakterem pozwoli w komforcie spędzić długą służbę w siodle motocykla, a 2-cylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 895 cm3 i maksymalnej mocy 105 KM zapewni wystarczającą moc oraz przyspieszenie. Motocykle zostały wyposażone w kufry, dodatkowe oświetlenie ostrzegawcze, syreny oraz sprzęt niezbędny do pełnienia służby w szeregach policji. Brawo Sopot! Oby kolejne miasta w Polsce poszły waszym śladem.

Wszystkie motocykle policyjne w Polsce: nie tylko Yamaha, Honda i BMW – jakie nowe modele, a jakie stare pełnią obecnie służbę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.