Od 4 maja 2020 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Czy będzie miało to wpływ na turystykę motocyklową?

Przypomnijmy, że 20 kwietnia bieżącego roku zaczął obowiązywać I etap luzowania obostrzeń, który dał – również nam motocyklistom – prawo do przemieszczania się w celach rekreacyjnych.

Kolejny etap, prócz udogodnień dla sklepów mieszczących się w galeriach handlowych, zezwala na otwarcie, między innymi hoteli i innych miejsc noclegowych, a także muzeów. Oznacza to, że będziemy mogli planować dłuższe wyjazdy z nocowaniem poza domem i to nie tylko pod namiotem.

jak wygląda drugi etap luzowania obostrzeń koronawirus

Co do muzeów i innych instytucji kultury, to ich otwarcie będzie następować stopniowo, a o terminie będzie decydować organ prowadzący.

Nadal będą obowiązywać ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych. Posiłki można zamawiać jedynie na wynos. Również restauracje hotelowe będą mogły je serwować wyłącznie z dostawą do pokoi.

Przekraczanie granic państwowych w celach turystycznych wciąż jest zakazane. Wyjazd z Polski jest możliwy dla pracowników, studentów i uczniów transgranicznych.

Nie zostały zniesione zakazy organizowania zgromadzeń, poza spotkaniami rodzinnymi (§14 wymienionego Rozporządzenia).

Pozostaje w mocy nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dystansu dwóch metrów, poza przypadkiem, gdy przemieszczamy się z osobą, z którą zamieszkujemy (§17 Rozporządzenia). Dodajmy, że podczas jazdy jednośladem, rolę maseczki przejmuje kask motocyklowy.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.