Interaktywny znak ostrzeże kierowców aut przed jednośladami

-

React, czyli Reaguj – to nowy, specjalny znak drogowy, stworzony przez brytyjskiego studenta Matta Innesa. Ma on ograniczyć liczbę wypadków z udziałem motocyklistów, spowodowanych nieuwagą kierowców samochodów.

Jako główną przyczynę wypadków z udziałem motocyklistów podaje się w Wielkiej Brytanii SMIDSY (Sorry Mate, I Didn’t See You – przepraszam kolego, nie widziałem cię). To dość żartobliwe określenie kryje w sobie poważne zagrożenie dla bikerów, nad którym pracuje wiele organizacji zajmujących się bezpieczeństwem oraz naukowe ośrodki badawcze.

Jeden ze studentów zajmujących się takimi badaniami, Matt Innes stworzył REACT – znak drogowy, który aktywnie reaguje na przejeżdżające jednoślady. Znak jest zintegrowany z pętlą indukcyjną, która odbiera sygnały z przejeżdżających motocykli. Znak można umieścić w miejscach gdzie bikerzy są szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo.

Konstruktor rozpoczął już rozmowy z kilkoma firmami, które zainteresowały się projektem.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY