Rosja: zabójcy japońskiego podróżnika motocyklowego zostali osądzeni i skazani

-

Na 4 lata oraz 18 lat kolonii karnej zostali skazani dwaj Rosjanie, którzy obrabowali i zabili podróżującego po Rosji motocyklem Japończyka. Zdarzenie miało miejsce w maju 2012 koło miejscowości Hiłok, w pobliżu granicy z Mongolią. 

Stanisław Aksionow (22 lata) i Iwan Jeremin (21) spotkali japońskiego podróżnika Onitę Koiti przypadkiem – w okolicach miasta Hiłok zatrzymał się on na nocleg, rozbijając przy drodze namiot. Dwaj Rosjanie postanowili ukraść jego motocykl Suzuki Djebel 250XC. Podczas próby kradzieży Japończyk obudził się jednak, a po wyjściu z namiotu i krótkiej szarpaninie został przez jednego z napastników zaatakowany nożem i metalowym elementem szkieletu namiotu. Według śledztwa zadano mu 58 ran kłutych.

31-letni Japończyk zmarł na miejscu. Jego ciało i rzeczy osobiste bandyci ukryli w lesie. Dopiero o świcie kierowca przejeżdżającego samochodu zauważył namiot i powiadomił policję.

Onita Koiti prowadził podczas podróży po Rosji osobisty pamiętnik. Chwalił w nim Rosjan za gościnność.

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY