W końcu maja w polskich salonach motocyklowych Hondy pojawi się CB500X, kolejny model japońskiego producenta utrzymany w stylistyce enduro.

CB500X to jeden z serii trzech pokrewnych motocykli Hondy, w skład której wchodzą także sportowy CBR500R i naked CB500F. Od swoich braci CB500X różni się większym skokiem zawieszenia, nieco większym rozstawem osi, a także a także większym o 1,6 litra zbiornikiem paliwa.

Dwucylindrowy, wykorzystujący wtrysk paliwa, silnik DOHC osiąga moc 47,6 KM, przy spalaniu na poziomie 3,7 l/100 km. Do prowadzenia CB500X wystarczy prawo jazdy kategorii A2.

Łatwo zauważyć nawiązanie stylistyczne do Crosstourera – podobnie jak w większym modelu pozycja za szeroką kierownicą jest wyprostowana. CB500X dzięki stosunkowo niskiej wadze może być ciekawą alternatywą dla znacznie cięższego Crostourera.

Honda adresuje ten model głównie do osób rozpoczynających swą przygodę z motocyklami. Chce przekonać ich uniwersalnym charakterem, jakością wykonania, przystępną ceną i niskimi kosztami utrzymania.

Honda CB500X ma kosztować 25 900 zł.

Honda CB500X – film promocyjny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.