Slalom na autostradzie kończy się położeniem motocykla [WYPADKI]

-

Koszmarny ruch drogowy, który widzimy na filmie, powinien skłonić do szczególnej ostrożności. W takich warunkach jazda na pewniaka musi skończyć się źle.

Pewnie każdy z nas uprawiał kiedyś slalom gigant między samochodami. Choć na temat legalności takiego zachowania policjant będzie miał inne zdanie niż my, czasem jest to jedyny sposób, żeby poruszać się do przodu w sznurze poruszających się w ślimaczym tempie samochodów.

Wypadek na autostradzie

Dobry biker zawsze będzie robił to w sposób bezpieczny, zachowując szczególną ostrożność i prędkość nieznacznie wyższą od innych pojazdów. Bohater dzisiejszego filmu z pewnością NIE JEST dobrym bikerem i oprócz narażania własnego zdrowia, niszczy także dobre imię motocyklowej braci.

Obserwując film, podświadomie czujemy, że wypadek jest tylko kwestią chwili: faktycznie, jadący slalomem biker, chcąc uniknąć zderzenia ze stojącą na pasie awaryjnym ciężarówką, przewraca motocykl i ląduje na poboczu.

Na szczęście kierowca jadącego za nim busa odbija w lewo, więc kraksa kończy się bez ofiar. Mamy nadzieję, że swoje umiłowanie do slalomu motocyklista wykorzysta na stoku narciarskim.

Swoją drogą, warto zwrócić uwagę na nieco odmienną niż u nas kulturę jazdy – wyprzedanie na autostradzie poboczem (0:28) nie jest dla nikogo powodem do zdziwienia lub trąbienia.

ANALIZA WYPADKU

Warunki: autostrada

Nawierzchnia: idealna

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd:  zbyt duża prędkość względna

Konsekwencje: potłuczenia, zniszczony motocykl

Motovoyager
Motovoyagerhttps://motovoyager.net
Nasi czytelnicy to wybrana grupa ludzi. Motocykliści, którzy w Internecie szukają inteligentnej rozrywki, konkretnych porad lub inspiracji do wyjazdów motocyklowych. Nie jesteśmy serwisem dla każdego, zdajemy sobie z tego sprawę i… uważamy, że jest to nasz atut. Nie znajdziesz u nas artykułów nastawionych jedynie na kliki, nie wnoszących niczego merytorycznego. Nasza maksyma to: informować, radzić, bawić nie zaśmiecając głów czytelników bezsensownymi treściami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY