Koszmarny ruch drogowy, który widzimy na filmie, powinien skłonić do szczególnej ostrożności. W takich warunkach jazda na pewniaka musi skończyć się źle.

Pewnie każdy z nas uprawiał kiedyś slalom gigant między samochodami. Choć na temat legalności takiego zachowania policjant będzie miał inne zdanie niż my, czasem jest to jedyny sposób, żeby poruszać się do przodu w sznurze poruszających się w ślimaczym tempie samochodów.

Wypadek na autostradzie

Dobry biker zawsze będzie robił to w sposób bezpieczny, zachowując szczególną ostrożność i prędkość nieznacznie wyższą od innych pojazdów. Bohater dzisiejszego filmu z pewnością NIE JEST dobrym bikerem i oprócz narażania własnego zdrowia, niszczy także dobre imię motocyklowej braci.

Obserwując film, podświadomie czujemy, że wypadek jest tylko kwestią chwili: faktycznie, jadący slalomem biker, chcąc uniknąć zderzenia ze stojącą na pasie awaryjnym ciężarówką, przewraca motocykl i ląduje na poboczu.

Na szczęście kierowca jadącego za nim busa odbija w lewo, więc kraksa kończy się bez ofiar. Mamy nadzieję, że swoje umiłowanie do slalomu motocyklista wykorzysta na stoku narciarskim.

Swoją drogą, warto zwrócić uwagę na nieco odmienną niż u nas kulturę jazdy – wyprzedanie na autostradzie poboczem (0:28) nie jest dla nikogo powodem do zdziwienia lub trąbienia.

ANALIZA WYPADKU

Warunki: autostrada

Nawierzchnia: idealna

Pogoda: dobra

Motocykl: szosowy

Główny błąd:  zbyt duża prędkość względna

Konsekwencje: potłuczenia, zniszczony motocykl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.