Japoński producent skuterów elektrycznych przedstawił właśnie Kiwami – swój pierwszy motocykl napędzany silnikiem elektrycznym. Nowy model przeznaczony jest na razie wyłącznie na rynek indyjski.

Produkcja elektrycznych motocykli rośnie z roku na rok w ogromnym tempie. Na budowanie coraz mocniejszych motocykli elektrycznych pozwalają inżynierom szalejące ceny benzyny i rozwój technologii. W przypadku elektrycznych jednośladów kluczowa jest nie tylko moc, ale także zasięg i czas ładowania akumulatorów.

[sam id=”11″ codes=”true”]

Kiwami ma spełniać wszystkie te kryteria. Silnik dysponuje mocą 13.5 KM ale należy pamiętać, że w przypadku elektrycznych jednostek napędowych jest to spora moc. Kiwami  może przejechać 200 km, a rozpędza się do 160 km/h. Gdy wyczerpiemy akumulatory, ponowną jazdą możemy cieszyć się po 6 godzinach ładowania.

Kiwami2

Motocykl przeznaczono na razie wyłącznie rynek indyjski. Wielkim minusem jednośladu jest cena, która zaczynać się będzie od 84 tys. zł. Taka suma nawet dla statystycznego Europejczyka jest bardzo wysoka. Dla mieszkańca Indii to prawdziwa fortuna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.