Od dłuższego czasu ceny paliw na polskich stacjach ani drgną. Stabilne ceny detaliczne paliwa wynikają z małych wahań cen baryłki ropy naftowej na światowych giełdach. Według prognoz specjalistów czekają nas zmiany cen, i to niestety w górę…

Sytuacja, z jaką mamy do czynienia od około miesiąca jest w naszym kraju bardzo rzadkim zjawiskiem. Jak rzadkim? Patrząc w dane historyczne, ostatnie cztery tygodnie bez wahań cen na pylonach stacji benzynowych miały miejsce ponad 7 lat temu, a i tak dotyczyły jedynie oleju napędowego. 

Hurtowe przyczyny wzrostu ceny

Niestety w ostatnich dniach diesel podrożał aż o 60 zł na metrze sześciennym tego paliwa, którego aktualna cena wynosi obecnie 4041,40 zł za 1 m3, natomiast najbardziej popularna benzyna bezołowiowa 95 podrożała o 30 zł, co wywindowało cenę 1 m3 do 3903 zł.

Ceny na stacjach benzynowych nieznacznie w górę

Oczywiście, w związku z bardzo małą marżą detalistów, zmiany cen hurtowych muszą wpłynąć na cenę paliw na stacjach benzynowych. W najbliższym czasie zdrożeje Diesel nie przekraczając jednak 5 zł za litr oraz gaz LPG do powyżej 2 zł za litr. Cena benzyny 95 powinna zmieścić się w przedziale 4,90 – 5,01 zł za litr.

Nie są to może znaczne podwyżki, ale specjaliści nie gwarantują, że będą to ostatnie w tym roku. 

źródło: e-petrol.plZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.