Zwalający z nóg custom Harley-Davidson Sportster inspirowany legendarnym Ferrari F40 – to jeden z projektów, nadesłanych na konkurs dla customizerów z całego świata. Ogłosiła go firma tuningowa Del Prado Custom Cycles. 

Firma tuningowa Del Prado Custom Cycles wraz z grupą Local Motors ogłosiła otwarty konkurs na swój następny projekt. Zasady konkursu były proste – najważniejsze by bazą do modyfikacji był popularny model Harley Davidson Sportster. Opublikowana przez Del Prado praca konkursowa, której autorem jest człowiek o imieniu Paolo, zaskakuje kreatywnym i nietuzinkowym wykorzystaniem fabrycznej stylizacji amerykańskiego jednośladu.

Swobodne wykorzystanie zarówno kształtów nadwozia jak i malowania przywołują silne skojarzenia z oszałamiająco klasycznym nadwoziem klasycznego Ferrari F40.

Projektant znakomicie uniknął agresywności, stosując centralny, krótki wydech znany choćby z Panigale, zamiast potężnych bocznych tłumików, które mogłyby zakłócić harmonię całości. Masywny, krótki widelec w połączeniu z przednim reflektorem dają przedniej części customa nowoczesny i surowy wygląd.

Paolo planuje wprowadzić jeszcze zmiany stylistyczne w obudowie filtra powietrza tak, by również nawiązywał on do inspiracji: Ferrari F40.

Musimy przyznać, że projektując ten custom Harley Davidson Sportster włoski maestro przekroczył nie tylko to, czego można by się spodziewać po Harleyu, ale także granice wyobraźni.

1 KOMENTARZ

  1. Ładny motocykl, ale niby w jaki sposób i którym elementem nawiązuje do F40???
    Bo jakoś się dopatrzeć nie mogę…. którąś śrubką???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here