Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska unieważniła aprobaty techniczne dla około 74 tysięcy motocykli i quadów importowanych z Chin. Chińskie motocykle miały sfałszowane dokumenty.

Decyzja Agencji dotyczy pojazdów importowanych przez firmę Snyder Technology i Snyder Computer Systems, sprzedawanych pod marką Wildfire Motors Corporation. Aprobaty wydano między 2006 a 2012 rokiem na podstawie wyników wymaganych amerykańskimi przepisami testów emisji spalin, dostarczonych przez producenta przed importem maszyn do USA.

Nieścisłości w dokumentach skłoniły przedstawicieli Agencji do podjęcia długiego śledztwa. W jego następstwie zarzucono producentowi podanie nieprawdziwych informacji w dokumentacji technicznej i unieważniono wydane wcześniej zgody. Agencja zarzuca także Chińczykom zaniechanie przeprowadzenia odpowiednich testów na emisję spalin.

Na liście Agencji Ochrony Środowiska znajdowało się kilku chińskich producentów sprzedających swe produkty pod marką Wildfire Motors: Taixing Sandi Motorcycle, Zhejiang Jiajue Apollo Vehicle Manufacture i Zhejiang Zhufeng Huawin Motorcycle. W tej chwili nie wiadomo którzy z nich byli zamieszani w fałszowanie dokumentacji.

Wymienione w raporcie chińskie motocykle nie będą mogły być importowane i sprzedawane w Stanach Zjednoczonych. Użytkownicy, którzy zakupili feralne jednoślady lubi quady nie poniosą, rzecz jasna, żadnej odpowiedzialności i mogą nadal z nich korzystać.

Nie wiadomo czy chińskie motocykle ze sfałszowanymi dokumentami trafiły następnie do Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.