Wysadzany diamentami custom chopper duńskiej firmy Lauge Jensen zostanie ponownie wystawiony na aukcję charytatywną, która odbędzie się 20 lutego. Właścicielem i projektantem motocykla jest Wayne Rooney, brytyjski piłkarz Manchesteru United.

Jak zapowiada przedstawiciel domu aukcyjnego, Rooney sam zaprojektował swój motocykl. Posiada on m.in.:

– koszulkę z nr. 10 z własnoręcznym autografem napastnika, zamontowaną na baku paliwa i pokrytą specjalnym lakierem,
– dźwignię zmiany biegów wysadzaną 21 czarnymi i jednym białym diamentem (dla jubilerów podajemy oznaczenia: AA oraz TW / VS; znaczy to mniej więcej tyle, że są nieprzyzwoicie drogie),
– tylny błotnik z artystycznym malowidłem przedstawiającym jego wyjątkowy gol zdobyty w meczu z odwiecznym rywalem, Manchesterem City podczas meczu w 2011 roku; gol ten pozwolił zdobyć jego drużynie Mistrzostwo Anglii i został uznany za najpiękniejszą bramkę sezonu na Wyspach.

Danych technicznych tego custom choppera nie podano. Wiadomo jedynie, że rozpędza się do 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund.

Co ciekawe, to już druga aukcja tego motocykla – w czerwcu 2012 roku na e-bayu został wylicytowany za 100 tys. funtów (500 tys. zł). Wtedy na konto e-bay nie wpłynęła jednak wylicytowana kwota.

Dochód z aukcji zostanie w całości przeznaczony na duńską fundację, pomagającą dzieciom dotkniętym ciężkimi chorobami. Szacuje się, że tym razem zostanie sprzedany za równowartość od 40 do 60 tys. funtów (200-300 tys. zł). Tym razem aukcję, która odbędzie się w Chester przeprowadzi brytyjski dom aukcyjny Bonhams.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here