Na trwających właśnie w Birmingham targach NEC Motorcycle Show zaprezentowano koncepcyjną wersję nowego cafe racera marki HMC (Herald Motor Company). Klasyczny motocykl jest owocem chińsko-brytyjskiej współpracy.

Moda na retro trwa w Europie w najlepsze, nic więc dziwnego, że maszyn w tym stylu przybywa w dużym tempie. Kolejna wariacja na temat cafe-racerów ma trafić do produkcji w 2015 roku. Zaprezentowany prototyp posiada silnik pochodzący z Hondy XR400, natomiast wersja produkcyjna napędzana będzie wyprodukowanym w Chinach singlem o pojemności 500 cm3, generującym ok. 35 KM mocy. Jednostka napędowa dla spełnienia europejskich norm czystości spalin zostanie wyposażona we wtrysk paliwa.  Rama wytwarzana będzie w Wielkiej Brytanii, zaś zawieszenie na Tajwanie. Dostawcą opon będzie Michelin.

Brytyjski dystrybutor tych motocykli, firma Zing Bikes, zapewnia, że nowy cafe-racer będzie maszyną niezawodną, ekonomiczną i obdarzoną wyjątkowym stylem. Uspokaja także co do jakości chińskich komponentów – wybrana przez nich firma Lifan słynie z solidności. Nowa pięćsetka dołączy do obecnej już na rynku klasycznej “125”. HMC kosztować ma w przeliczeniu ok. 18 tysięcy zł, co w połączeniu z efektownym designem może przesądzić o jej sukcesie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here