Brytyjsko-chiński cafe racer. Nowy motocykl Herald Motor Company

-

Na trwających właśnie w Birmingham targach NEC Motorcycle Show zaprezentowano koncepcyjną wersję nowego cafe racera marki HMC (Herald Motor Company). Klasyczny motocykl jest owocem chińsko-brytyjskiej współpracy.

Moda na retro trwa w Europie w najlepsze, nic więc dziwnego, że maszyn w tym stylu przybywa w dużym tempie. Kolejna wariacja na temat cafe-racerów ma trafić do produkcji w 2015 roku. Zaprezentowany prototyp posiada silnik pochodzący z Hondy XR400, natomiast wersja produkcyjna napędzana będzie wyprodukowanym w Chinach singlem o pojemności 500 cm3, generującym ok. 35 KM mocy. Jednostka napędowa dla spełnienia europejskich norm czystości spalin zostanie wyposażona we wtrysk paliwa.  Rama wytwarzana będzie w Wielkiej Brytanii, zaś zawieszenie na Tajwanie. Dostawcą opon będzie Michelin.

Brytyjski dystrybutor tych motocykli, firma Zing Bikes, zapewnia, że nowy cafe-racer będzie maszyną niezawodną, ekonomiczną i obdarzoną wyjątkowym stylem. Uspokaja także co do jakości chińskich komponentów – wybrana przez nich firma Lifan słynie z solidności. Nowa pięćsetka dołączy do obecnej już na rynku klasycznej “125”. HMC kosztować ma w przeliczeniu ok. 18 tysięcy zł, co w połączeniu z efektownym designem może przesądzić o jej sukcesie.

Konrad Bartnik
Konrad Bartnik
Motocyklista, perkusista, ojciec, wielbiciel dobrej kuchni i dużych porcji. Jego największa miłość to motocyklowe podróże – bliskie i dalekie, po asfalcie i bezdrożach. Lubi wszystko, co ma dwa koła, a najbardziej klasyczne nakedy ze szprychami i okrągłą lampą. Na co dzień drapie szutry starym japońskim dual sportem. Nie zbiera mandatów i nigdy nie miał wypadku. Bywa całkiem zabawny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

POLECAMY